• تاریخ: 2016-05-18
  • شناسه خبر: 17704
  • 1,104 بازدید

قصه پرغصه کشاورزان آق قلا / مسئولین در حال رفع مشکلات

ارکین نیوز – برداشت محصول در شهرستان آق قلا در حالی آغاز شد که به برکت الطاف خداوندی و بارش های خوب سال زراعی ، امسال کشاورزان محصول خوبی را درو کردند . به گزارش خبرنگار ارکین نیوز ؛ پیش بینی می‌شود امسال تا پایان ...

ارکین نیوز – برداشت محصول در شهرستان آق قلا در حالی آغاز شد که به برکت الطاف خداوندی و بارش های خوب سال زراعی ، امسال کشاورزان محصول خوبی را درو کردند .
به گزارش خبرنگار ارکین نیوز ؛ پیش بینی می‌شود امسال تا پایان فصل برداشت غلات،۶۳ هزار تن جو،۱۸۰ هزار تن گندم و ۳۰۰۰تن کلزا در سطح شهرستان آق قلا برداشت شود.
سال گذشته به اذعان فرماندار شهرستان آق قلا در سالهای زراعی ۹۳ و ۹۴ کشاورزان آق قلایی با مشکلات زیادی مواجه شدند.
هیوه چی فرماندار آق قلا در جشن شکرگذاری برداشت جو گفت :در طی ۲ سال گذشته کشاورزان شهرستان دچار مضایقی شده و نتوانستند برداشت محصول خوبی داشته باشند،خشکسالی ،افتهای متعدد،سرمازدگی در سال ۹۳،سیل زدگی بیش از ۱۵۰۰ هکتار از زمینهای مرغوب و خروج ۱۵ هزار تن گندم از شهرستان در اثر غفلت کشاورزان و سودجویی دلالان باعث شد اقتصاد خانواده کشاورزان دچار مشکل شود.
اما امسال نیز کشاورزان آق قلا با مشکل همیشگی تحویل محصول خود به مراکز خرید جو مواجه شدند و افزایش چند برابری محصول نیز ، مشکلات تحویل را دو برابر کرده است .
افزایش ثانیه ای کرایه های حمل و نقل ، سیستمی شدن تحویل محصول ، افزایش کرایه های کمباین ها و وجود صف های طولانی در مراکز خرید در شهرستان آق قلا ؛ داد کشاورزان را درآورده است .
طی چند روز گذشته فرماندار شهرستان آق قلا در جلسه شورای اداری این شهرستان از مدیریت جهاد کشاورزی خواسته بود نسبت به استقرار کمیته برداشت غلات و پاسخگویی شبانه روزی به کشاورزان اهتمام داشته باشد.
امروز نیز مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان از مراکز خرید و صف های طولانی رانندگان به اتفاق قجری معاون فرماندار و گرزین رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بازدید کردند .
افزایش ساعت شفیت کاری ، هماهنگی با سایر شهرستان های همجوار برای دریافت محصول کشاورزان آق قلایی ، برطرف کردن مشکلات سیستمی ثبت محصول و نظارت بیشتر بر کرایه حمل و نقل از جمله موضوعاتی بود که توسط مسئولین پیگیری گردید.
شاید این نوشته منتشر شده در فضای مجازی حرف دل خیلی ها در این روزهای احساس برداشت جو و گندم در ترکمن صحرا باشد که در کانال تلگرامی رانندگان آق قلا منتشر شده است
” یک هفته پیش وقتی به صحرا نگاه میکردی میدیدی که صحرا بارنگ طلایی خود جلوه خاصی به طبیعت داده بود و صحرا آماده بود تا نتیجه زحمات خود را دریافت نماید.و موعد برداشت رسید کشاورزان با شور وشوق مشغول به برداشت محصول های خود شدند.
ولی بعداز برداشت با مشکلات حمل و محل تخلیه مواجه شدند که نتیجه اش صفوف کیلومتری درمقابل تنها مرکز خرید جو بود کرایه بالای ۵۰ هزارتومان . شاید برای وهله اول گفته شود کرایه برا ی رانندگان خوب شده ولی اصلا اینجوری نیست راننده راضی است باکمترین کرایه ودرمقصد به راحتی تخلیه نماید .
عزیزان اجرایی میدانستند امسال محصول خوب است تدبیری میاندیشیدند که مراکز خرید را افزایش می دادند و مدیران اجرایی حمل ونقل از شهرهای دیگر که موعد برداشت محصولاتشان نیست یاری میجستند .
فقط اعلام میکنند که کامیون برای تخلیه بارنامه باید داشته باشد اول فکر تهیه کامیون باشند برای بار کامیون بارنامه صادر شود .باز هم دیر نیست عزیزان اجرایی شهر .مدیرحمل ونقل و مسئول خرید جو ایده های خوبی را در نطربگیرند چون فصل برداشت گندم هم در راه است و کشاورزان از بالا رفتن کرایه ؛ رانندگان را مقصر ندانند .رانندگان حاضرند با کمترین کرایه بارها راجابجا کنند فقط مشکل تخلیه نداشته باشند . البته ناگفته نماند این مشکل سالهاست ادامه دارد”
۲۰۱۶۰۵۱۸_۱۲۲۶۳۰
———
۲۰۱۶۰۵۱۸_۱۲۰۸۰۸
——-
IMG_20160518_170151
——–
IMG_20160518_170157

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست