• تاریخ: 2016-12-15
  • شناسه خبر: 21753
  • 307 بازدید

۶ قاچاقچی عتیقه در شهرستان مراوه‌تپه دستگیر شدند‌

ارکین نیوز-رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مراوه‌‏تپه گفت‌: ۶ قاچاقچی عتیقه وحفار غیر مجاز با داشتن لوازم حفاری در این شهرستان دستگیر شدند. محمد نظر بهادر عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶ نفر از قاچاقچیان و ح ...

ارکین نیوز-رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مراوه‌‏تپه گفت‌: ۶ قاچاقچی عتیقه وحفار غیر مجاز با داشتن لوازم حفاری در این شهرستان دستگیر شدند.

محمد نظر بهادر عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶ نفر از قاچاقچیان و حفاران غیرقانونی که از استان‌های دیگر برای چپاول میراث تاریخی استان گلستان به مراوه تپه آمده بودند، دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: با اطلاع ماموران یگان حفاظت از حضور افراد ناشناس در حوالی روستای آق‎امام بخش گلیداغ شهرستان مراوه تپه، ماموران نیروی انتظامی با حضور در محل این افراد را دستگیر کردند.

بهادر تاکید کرد: از این افراد وسایل حفاری و ۲ دستگاه فلزیاب، کشف و وسایل مشکوفه به همراه ۶ متهم به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مراوه‏تپه با اشاره به میراث باارزش تاریخی این شهرستان از مردم خواست که در حفاظت از سرمایه‏ های تاریخی شهرستان مراوه‎تپه، با این اداره همکاری کنند و به محض مشاهده افراد مشکوک در حوالی مکان‎های تاریخی و مذهبی، موارد را به مراجع انتظامی و قضایی اطلاع دهند.

وی افزود: برای حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی وآثار تاریخی همانند سرمایه های ملی ،باید مبادرت به ایجاد تشکل های مردم نهاد کرد.

بهادر اظهار داشت: وجود آثاری از گذشتگان که نشان‌دهنده قدمت چندین ساله آن خطه باشد و به عنوان مظهر و سمبل مطرح می‎شود از آن جمله ابنیه ‏ها، تپه‎ها، مساجد، اماکن مذهبی و غیره که نام مراوه‌تپه با نام یکی از این آثار که به شکل ” تپه” بنام مراوه تپه مزین می‌شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست