• تاریخ: 2016-01-12
  • شناسه خبر: 13100
  • 1,275 بازدید

گفتگو با کعبه شیر محمدلی رئیس هیئت سوارکاری شهرستان اق قلا

ارکین نیوز-* لطفا خودتان را معرفی کنید قره یوزباشی شیر محمدلی (حاج کعبه)هستم و مدتی است به عنوان رئیس هیئت سوارکاری شهرستان آق قلا فعالیت دارم از سال ۱۳۸۹به مدت ۵ سال البته از زمان تاسیس میدان از سال ۱۳۵۸ تا بحال به عنوا ...

ارکین نیوز-* لطفا خودتان را معرفی کنید

قره یوزباشی شیر محمدلی (حاج کعبه)هستم و مدتی است به عنوان رئیس هیئت سوارکاری شهرستان آق قلا فعالیت دارم از سال ۱۳۸۹به مدت ۵ سال البته از زمان تاسیس میدان از سال ۱۳۵۸ تا بحال به عنوان رئیس و عضو هیئت فعالیت داشته ام .

* لطفا از مسابقات سوارکاری بگویید

مسابقات در میدان سوارکاری در مهرماه به مدت ۴ هفته برگزار شد که زیبنده نام شهر ما نیست زیرا آ ق قلا از قدیم الایام مهد پرورش اسب و سوارکاری می باشد و چرا باید فقط ۴ هفته برگزار شود لذا می طلبد مسئولین محترم نگاه ویژه ای در این خصوص داشته باشند.

وی در ادامه متذکر شد: ما در میدان مشکلات فراوانی داریم از کجا بگویم و به کجا برسیم میدانی که فاقد کمترین امکانات است و مردم برروی توده های خاک و بصورت ایستاده مسابقات را تماشا می کنند و با کوچکترین باد گردوخاک بر سر و روی این عزیزان می نشیند که در شان این عزیزان نیست و بنده و همکاران بسیار شرمنده تماشاچیان خوب و فهیم هستیم که با ناملایمات می سازند اما تاکی باید این مشکلات گریبانگیر این میدان باشد؟

در ادامه یاد آور شد که این میدان کمبودهای فراوانی دارد منجمله:

۱-احداث جایگاه تماشاچیان از ضروریات است.

۲-وضعیت حصار دور میدان نامطلوب و در پاره ای از جاها فاقد حصار است.

۳-با توجه به اینکه مربیان مهتران و سوارکاران در میدان مستقر هستند از کمترین امکانات برخوردار نیستند و محل رندگی آنها کنار اصطبل هاست که در شان این عزیزان نیست.

۴- میدان با یک بارندگی غیر قابل استفاده می شود.

۵-کمبود امکانات رفاهی وخدماتی کاملا مشهود است.

۶-وضعیت دپار مطلوب نیست.

۷-افت فشار برق و کمبود آب آشامیدنی کاملا مشهود است.

۸-احداث چاه آب از ضروریات لازم می باشد.
1-2 (1)
وی گفت اگر مسابقات با این اوصاف برگزار می شود باید دست مریزاد وخسته نباشید جانانه گفت به مسئولین اجرایی که با کمترین امکانات و بدون هیچگونه چشم داشتی شبانه روز در جهت اجرای بهتر مسابقات زحمت میکشند تا در هنگام بارندگی نیز کورس را داشته باشیم،در همینجا از ارگان های ذیربط منجمله فرمانداری محترم بالاخص شورای اسلامی و شهرداری و پرسنل زحمت کش آن و اداره ورزش و جوانان که همکاری بسیار خوبی با این مجموعه داشتند تشکر و قدردانی می نمایم.

در ادامه افزود: با ۱۵۰ میلیون تومان بودجه تخصیصی چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون تومان کار انجام داده ایم که با همکاری برادران و فرزندان و دیگر علاقه مندان بصورت مستمر و خستگی ناپذیر به ثمر رسیده و تحسین همگان را برانگیخته است.تمام گارد ریل های دور میدان تعویض و استاندارد سازی شده با استفاده از لوله های گالوانیزه که در اثر تصادم احتمالی، اسب ها را مصدوم و زخمی نخواهد کرد وپیچ های تند میدان تا حدودی ترمیم گشته و شیب بندی میدان هم بخوبی انجام گشته است همچنین باید متذکر شد چند سال است که با همکاری ابواب جمعی خویش مبادرت به درختکاری نموده و با زحمات طاقت فرسا آنها را آبیاری کرده با توجه به اینکه مجموعه چاه آب ندارد و در نگهداری آن زحمات زیادی را متحمل گشته اند که بصورت اصولی و خیابان بندی کشت شده که در سال های اتی می توان به عنوان یک تفرجگاه برای اهالی ومسافران استفاده نمود.
images-52
در خاتمه یاد آور می شود نامبرده در ایام جوانی از قهرمانان ورزش دو و میدانی بوده و عناوین کشوری را کسب نموده است که ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان و دیگر زحمت کشان، باردیگر توجه مسئولین ذیربط را به میادین بندر ترکمن و آق قلا که مظلوم و محروم واقع شده اند جلب می نماییم که با نگاه ویژه خود این میادین را به آنچه استحقاق آن را دارد برسانند.
گلستان اسب

  • خداوردی طعنه - 2016-01-12 در 8:09 ب.ظ

    باتشکر از زحمات جانانه این مرد زحمت کش میدان سوارکاری آق قلا که باتلاش دوچندانش توانست کارهای زرگی برای میدان سورکاری شهرستان آق قلا انجام داد/امیدواریم مسئولین برگذاری کورس کشور در سال آتی بیشتر از ۴هفته کورس به شهرستان اق قلا بدهند تا پاس بدارند زحمات این مرد توانا وگرانقدر را///

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست