• تاریخ: 2016-12-08
  • شناسه خبر: 21641
  • 253 بازدید

کنگره بزرگداشت شهدای اهل سنت استان گلستان در آق‌قلا برگزار شد

ارکین نیوز- کنگره شهدای اهل سنت استان گلستان با حضور آیت ا.. سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور،آیت ا..نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان،مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی،مردم خونگرم و خانواده های م ...

ارکین نیوز- کنگره شهدای اهل سنت استان گلستان با حضور آیت ا.. سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور،آیت ا..نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان،مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی،مردم خونگرم و خانواده های معزز شهدا درشهرستان آق قلا برگزار گردید.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در کنگره شهدای اهل سنت گلستان در آق قلا افزود: یکی از افتخارات استان گلستان این است که شیعه و سنی در کنار هم در راه خدا برای استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند.

امام جمعه گرگان اظهار داشت:مردم گلستان نه تنها وحدت را عینیت بخشیده اند بلکه در عرصه عمل و زندگی و سخت ترین میدان ها هم تجلی دادند، بطوری که ۶۰۰ شهید گلستان و از میان ۴۹ شهید حادثه منا ۴۸ نفر اهل سنت بودند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهیدان یادآور شد: همه آنان حق بزرگی بر گردن ما دارند که اگر آنها نبودند ما امروز در این شرایط نبودیم.
zzyy67
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت:شهیدان مصداق آیات شریفه قرآن هستند که صادقانه و مخلصانه در راه خدا ایستادند و جان خود را فدا کردند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در این مراسم گفت: برگزاری یادواره های شهدا در راستای ترویج فرهنگ‎ ایثار و شهادت بوده و مسئولیت همه ما نیز پاسداری از آرمان شهیدان است.

وی افزود:راهی که ما باید در پیش بگیریم وحدت است و اگر کسی حرف‎ های تفرقه ‎انگیز می ‎زند؛ خارج از مسیررهبری و نظام می باشد.

تقوی با اشاره به وهابیت و تکفیری ها که عامل تفرقه هستندیادآورشد: آنها در صدد جدایی بین مسلمانان هستند و همه باید نسبت به این مساله هوشیار و آگاه باشیم.
82336781-71228893
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف در گلستان، اظهار داشت: این استان نمونه‎ ای از وحدت شیعه و سنی است بطوریکه این اتحاد برای دیگر کشورها هم می تواند یک نماد باشد.

وی افزود: این استان با داشتن اقوام و مذاهب مختلف، تجلی وحدت بین قومیت های کشور است و حضور فعال و وحدت بخش شیعه و سنی در همه عرصه های انقلاب یکی از افتخارات این استان می باشد.

امام جمعه آق قلا نیز در این مراسم گفت: یادواره شهدا یادآور رشادت، ایثار، از خودگذشتگی رزمندگان اسلام و یادآور کسانی که در راستای دفاع از آرمان‎های انقلاب اسلامی از همه هستی خویش گذشتند تا ارزش‎های انقلاب اسلامی حفظ بماند.

حاج عبدالحی آخوند میرزاعلی رمز موفقیت و سربلندی نظام اسلامی را در وحدت دانست و افزود: مسلمانان با اتحادی که دارند و با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب هیچ وقت نخواهند گذاشت تا دشمنان میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.
80902079-5178426
وی یادآور شد: دشمنان از هر حیله و ترفندی استفاده کردند تا بین شیعه و اهل سنت رخنه ایجاد کنند اما همه با تمسک به قرآن و احادیث پیامبر (ص) در برابر دشمنان ایستاده‎ایم تا در راستای اعتلای اسلام حرکت کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست