• تاریخ: 2016-08-24
  • شناسه خبر: 20112
  • 385 بازدید

چوگان مسئول ورزش وشمگیر:توسعه و همگانی کردن ورزش از برنامه های وزارت است

ارکین نیوز-سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر شهرستان آق قلا گفت: در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این بخش نیروهای مستعد و توانمندی در رشته های مختلف ورزشی هستند که تامین امکانات به حضور موفق آنان در عرص ...

ارکین نیوز-سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر شهرستان آق قلا گفت: در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این بخش نیروهای مستعد و توانمندی در رشته های مختلف ورزشی هستند که تامین امکانات به حضور موفق آنان در عرصه های استانی و کشوری ورزش کمک می کند.

بهرام محمد چوگان در نشستی خبری افزود: نبود متولی ورزش در این بخش طی سال های گذشته باعث شده که رشته های مختلف ورزشی از جمله کشتی سنتی و محلی و ورزش بانوان رونقی نداشته باشد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده نیز اضافه کرد: برای شناسائی استعدادهای ورزشی بانوان و ایجاد انگیزه در این قشر ، یک کلاس آمادگی جسمانی برگزار شد.

چوگان با یادآوری راه اندازی دو رشته والیبال و فوتبال ساحلی در این بخش نیز ،گفت: با پیگیری و حمایت مسوولان بخش دو قطعه زمین به منظور استفاده ورزشکاران این رشته ها تهیه شده است.

وی که از حدود سه ماه قبل فعالیت خود را در این بخش آغاز کرده است، افزود که در این مدت با توجه به توان و بضاعت اندک بخش ورزش وشمگیر، کارهای مطلوبی انجام شده است.

به گفته وی، پیش از این تنها یک سالن در این بخش وجود داشت که آن نیز هیچ ورزشکاری را به خود نمی دید.

چوگان از اولویت بندی هیات های ورزشی بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای موجود در بخش نیز خبر داد و گفت: با همکاری مردم و ورزشکاران تاکنون چهار هیات والیبال، فوتبال، همگانی و مچ اندازی در بخش وشمگیر راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد که تشکیل هیات های ورزشی یک روند سه ماهه دارد و در این راستا راه اندازی رشته هایی که در منطقه مقبولیت و ورزشکار دارد ،در اولویت کاری است.

سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر در ادامه با بیان این که تنها سالن شهر انبارالوم نیازمند تعمیرات بود، گفت: در این خصوص مشکل روشنایی سالن مرتفع شده و نیز بخش اعظم شیشه های سالن تعویض، ۸۰ متر فضای آن رنگ کاری شد و نیز سرویس بهداشتی و دوش تعمیر و آبسرد کن نصب شده است.

چوگان همچنین به ایجاد یک سمن در بخش جوانان این بخش اشاره کرد و گفت: به زودی شاهد فعالیت های این سمن خواهیم بود.

چوگان در ادامه با تاکید بر ضرورت تامین امکانات ورزشی در این بخش محروم ، اضافه کرد: رعایت نکردن عدالت و انصاف در تقسیم امکانات ورزشی در گذشته، نگرانی های بسیاری را در بین ورزشکاران شهرستان های محروم ایجاد کرده است.

وی یادآور شد: بیشتر امکانات ورزشی شهرستان آق قلا در سنوات گذشته بدلیل نگاه سلیقه ای برخی مسوولان در بخش مرکزی و چند روستای آن متمرکز بوده و به بخش محروم وشمگیر کمتر توجه شده است.

چوگان با یادآوری این که توسعه ورزش همگانی آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد، اظهار داشت: توسعه و همگانی کردن ورزش در بین اقشار مختلف جامعه از اهداف اصلی بخش ورزش کشور است.

بخش وشمگیر از توابع شهرستان آق قلا بوده و در فاصله ۲۲ کیلومتری شمال شهرستان گرگان مرکز استان گلستان واقع است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست