• تاریخ: 2016-12-30
  • شناسه خبر: 21873
  • 294 بازدید

چهار طرح ویژه گردشگری در روستاهای گلستان اجرا می شود

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان از اجرای چهار طرح ویژه گردشگری در روستاهای استان گلستان خبر داد و افزود: بخش نخست اجرای این طرح در روستاهای شاهکوه، فارسیان، محمدآباد و گچی‎سو به اتمام رسیده است. ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان از اجرای چهار طرح ویژه گردشگری در روستاهای استان گلستان خبر داد و افزود: بخش نخست اجرای این طرح در روستاهای شاهکوه، فارسیان، محمدآباد و گچی‎سو به اتمام رسیده است.

علی نصیبی پنج‌شنبه شب در حاشیه دهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره فرهنگی اقوام فرصت مغتنمی است که بتوانیم فرهنگ روستایی استان گلستان را به نمایش بگذاریم.

وی تصریح کرد: در راستای توسعه فرهنگی اقوام به ویژه روستاهای استان گلستان علاوه بر برگزاری این جشنواره در ۱۵ الی ۱۸ دی ما از غرفه‎های ۱۰ تا ۱۲ روستاهای ۱۴ استان کشور حضور دارند و می‎توان از این فرصت برای معرفی فرهنگ اقوام استان گلستان بهره جست.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان با بیان اینکه برنامه‎ریزی خوبی در راستای معرفی فرهنگ اقوام استان گلستان در امور روستایی صورت گرفته، یادآور شد: به دنبال این بودیم زمینه حضور هنرمندان ۴۰ روستا را در جشنواره فرهنگی اقوام داشته باشیم.

نصیبی با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات و سرمایه‎گذاری درصدد هستیم که بتوانیم صنعت گردشگری استان را پویا کنیم، افزود: پرداخت تسهیلات و سرمایه‎گذاری در این راستا صورت گرفته است و به دنبال این هستیم که در بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی جذب سرمایه‎گذار در روستاها استان داشته باشیم.

وی بابیان اینکه بخشی از اعتبارات عمرانی را به توسعه زیرساخت‎های گردشگری در روستا اختصاص دادیم، یادآور شد: در راستای توسعه گردشگری حمایت تسهیلاتی اتفاق افتاده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان از اجرای چهار طرح ویژه گردشگری در روستاهای استان گلستان خبر داد و افزود: بخش نخست اجرای این طرح در روستاهای شاهکوه، فارسیان، محمدآباد و گچی‎سو در استان به اتمام رسیده است و اقدامات خاصی عمرانی در این روستاها برای توسعه گردشگری اتفاق افتاده است.

نصیبی ابراز داشت: در این روستاها نگاه ویژه‎ای به زیرساخت‎های گردشگری داشتیم و در روستای فارسیان حمام عمومی و قدیمی این روستا در حال مرمت است و همچنین مسیر آبشار تاریخی این روستا با همت بخشداری و فرمانداری در حال بهسازی هستیم.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه در روستای گچی‎سو بهسازی مسیر و اجرای طرح سرویش بهداشتی را داشتیم، گفت: در روستای شاهکوه جداره‌سازی بافت روستا و در روستای محمد آباد طرح‎های گردشگری و طبیعت‎گری را دنبال می‎کنیم.

این مقام مسوؤل به برگزاری جشنواره اقوام اشاره کرد و افزود: امید است مردم استان گلستان در این جشنواره حضور پیدا کنند و از غرفه‎های برتر و دستاوردهای روستایی بازدید کنند/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست