• تاریخ: 2015-12-09
  • شناسه خبر: 11560
  • 393 بازدید

پنج حاجی گنبدی جان باخته در فاجعه منا در عربستان به خاک سپرده شدند

ارکین نیوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اعلام کرد: اطلاعات دقیقی واصل شده است که پنج نفر از حاجیان گنبدی که در فاجعه منا جان باخته بودند، در عربستان به خاک سپرده شده اند. محمد حمیدی روز چهارشن ...

ارکین نیوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اعلام کرد: اطلاعات دقیقی واصل شده است که پنج نفر از حاجیان گنبدی که در فاجعه منا جان باخته بودند، در عربستان به خاک سپرده شده اند.

محمد حمیدی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: با توجه به مشکلاتی که در خصوص انتقال ابدان مطهر این عزیزان به کشور از جمله در امور فقهی وجود دارد، کسب رضایت از خانواده های آنان برای باقیماندن اجساد در عربستان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تاکنون رضایت خانواده های چهار نفر از این عزیزان کسب شده و کسب رضایت از بازماندگان یکی دیگر از حاجیان جانباخته در حال انجام است، گفت: با تکمیل شدن این مرحله، مراتب به سازمان حج و زیارت اعلام خواهد شد.

بنا به اعلام فرمانداری شهرستان گنبدکاووس، حبیب الله عزیزی، محمدولی بهلکه، عبدالمجید آق آتابای، تاج محمد پاریخی و نازمحمد پدری اسامی پنج حاجی گنبدی جانباخته در فاجعه منا هستند که در عربستان دفن شده اند.

در فاجعه منا که در روز عید قربان و در مسیر رمی جمرات رخ داد بیش از ۴۶۰ نفر از حجاج کشورمان جان به جان آفرین تسلیم کردند که از این تعداد ۴۹ نفر از حاجیان از استان گلستان بودند که بیش از ۳۰ نفر آنها از شهرستان گنبدکاووس در شرق این استان هستند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست