• تاریخ: 2015-12-23
  • شناسه خبر: 12199
  • 966 بازدید

پروژه ” عبور از حاج آقا نور ” ناکام ماند

ارکین نیوز – علی : از دو ماه پیش که بحث انتخابات مجلس خبرگان رهبری وارد فاز جدیدی شد و برخی فعالان رسانه ای در فضای مجازی بر روی ایده اجماع برای معرفی یکی از روحانیون اهل سنت را مطرح کردند همزمان نیز پروژه ” ...

ارکین نیوز – علی : از دو ماه پیش که بحث انتخابات مجلس خبرگان رهبری وارد فاز جدیدی شد و برخی فعالان رسانه ای در فضای مجازی بر روی ایده اجماع برای معرفی یکی از روحانیون اهل سنت را مطرح کردند همزمان نیز پروژه ” عبور از حاج آقا نور ” نیز کلید خورد.

این ایده که بیشتر توسط فعالان رسانه ای شرق استان به ویژه گنبد کاووس در فضای تلگرامی مطرح گردید هیچ گاه در رسانه های فعال ترکمنی آن منطقه به صورت رسمی مطرح نگردید ولی با طرح ایده های همچون معرفی یک روحانی تراز اول اهل سنت ، بر عدم حمایت مردم از آیت ا…نور مفیدی تاکید داشتند.

این گروه دلیل عمده بر طرح این ایده را عدم حمایت حاج آقای نور مفیدی از انتصاب ترکمن ها به پست های مدیریتی عنوان کردند.

ولی این طرح به دو دلیل در بین محافل سیاسی و عمومی منطقه ترکمن صحرا با اقبال مواجه نگردید . نخست اینکه روحانی اهل سنت طراز اولی برای خبرگان رهبری ثبت نام نکرد تا بتوانند روحانیون ترکمن را با خود همراه سازنند و ثانیا این ایده فقط توانست در شرق گلستان به ویژه در گنبد در بین عده ای خاص طرفدار داشت و نتوانست جو عمومی را همراه سازد و در عمل این پروژه ناکام ماند.

جلسه فعالان رسانه ای ترکمن استان با آیت ا… نور مفیدی در روز سه شنبه نیز گویای بسیاری از واقعیت ها بود . این نشست زمانی قابل توجه شد که مدیران سایت های خبری ترکمن استان حمایت تمام و کمال خود را با حاج آقا نور مفیدی اعلام کردند .

در این نشست دکتر سارلی مشاور استاندار در مرکز، عبدالقیوم شکاری (ترکمن سسی)،تانی کاظمی(ارکین نیوز)شاه قربان قاضی،طاهر جانی ، اکتای قلیچ خانی،عبدالغفور توکلی ، اتک پور و یوسف بدراقی خبرنگاران ترکمن استان حضور داشتند و خبرنگارانی همچون رستم جرجانی ، ایوب مهماندوست و مسعود کاظمی و یاشار نیازی(تورکمن نیوز)که دعوت شده بودند اما به دلیل مشکلات شخصی و کاری نتوانستند حضور یابند و برخی از فعالان رسانه ای شرق استان نیز حضور نداشتند.

ولی بایستی اذعان داشت که اختلاف سلیقه سیاسی در این خصوص بیشتر درسطح رسانه ها و فعالین رسانه ای شکل گرفت و می توان گفت هنوز هیچ روحانی شاخص ترکمنی در این خصوص اظهار نظر نکرده است .

بهرحال جدا از دعواهای رسانه ای ؛ در این نشست حرف آخر را نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: من ترکمن‌ها را دوست دارم و آن‌ها نیز متقابلاً بنده را دوست دارند چرا که در رفتار بنده صداقت و راستگویی می‌بینند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست