• تاریخ: 2015-07-31
 • شناسه خبر: 6803
 • 1,358 بازدید

پاسخی بر واکنش دلواپسان به یک تحلیل

ارکین نیوز – ناصر توسلی: چند روزی ست که یکی از مطالب ما تحت عنوان « نگاهی کلی به کاندیدهای احتمالی حوزه آق قلا » در دو سایت خبری ارکین نیوز و تورکمن سسی منتشر شد که با واکنش های تند و تخریب آمیز دلواپسان همراه بوده ...

ارکین نیوز – ناصر توسلی: چند روزی ست که یکی از مطالب ما تحت عنوان « نگاهی کلی به کاندیدهای احتمالی حوزه آق قلا » در دو سایت خبری ارکین نیوز و تورکمن سسی منتشر شد که با واکنش های تند و تخریب آمیز دلواپسان همراه بوده است.
در این تحلیل که در آن از بهترین و قدرتمند گزینه های اصلاح طلب حال حاضر نام برده شد، کاندیداهای احتمالی حوزه آق قلا چندماهی در اخبار سایتها، شنیده ها و دیده های اینجانب زیر ذره بین بودند و حتی به رفتارهای آنان در مطلبی تحت عنوان « درنگی و تاملی بر رفتار داوطلبان احتمالی انتخابات » اشاره شد.
بنده نیز در این تحلیل از جناح اصلاح طلب استقبال کرده ام چون همه ما میدانیم که در طول این ۱۰ سال دولت اصولگرا چه نوع فایده ای برای مردم ایران داشته است و دولت اصلاح طلب چه نوع فایده ای؟!! به علاوه رای ۸۵ درصدی مردم تورکمنصحرا به دولت کنونی، خود نشانه ای از استقبال مردم منطقه از جناح اصلاح طلبان است. اما واکنش زودهنگام مدیریت سایت تورکمن سسی جناب عبدالقیوم شکاری برای مطلبی که تنها نوشتن آن حداقل ۱۰ روز طول کشید نمی تواند از سر دلسوزی باشد( قابل توجه جناب آقای عبدالرحیم سن سبلی). با اینکه ما گفته ایم می توانید مطلب مورد نظر را جداگانه نقد کنید و یا حتی خود در مطلب دیگری به کاندیداهای احتمالی حوزه آق قلا بپردازید، مدیریت سایت تورکمن سسی جناب عبدالقیوم شکاری با ویرایش متن مقاله بنده و با نوشتن جملاتی همچون «نویسنده نتوانسته است در بعضی از سطور بر گرایشهای جناحی خود افسار عدالت و انصاف تحلیلی را بزند» سعی کرده است به تخریب بنده بپردازد و باعث کاهش قدرت نفوذ متن مقاله در ذهن خواننده شود. سایتی که در ویترین خود مطلبی تحت عنوان « خبرنگاری برای همه روزها » را قرار می دهد و خود به محتوای آن عمل نمی کند.
نام برده در مطلب دیگری تحت عنوان « تحلیل و ترازوی عدالت و انصاف » دم از انصاف می زند به نظر شما آیا نوشتن چنین جملاتی بر روی مقاله یک نویسنده « انصاف » است ؟ آیا تایید کردن بخشی از نظرات بنده که تنها توانایی پاسخگویی به آن را دارند انصاف است؟ اگر چنین است نام تایید نکردن بخش دیگری از نظرات را باید چه گذاشت؟ این مطلب تحلیلی تنها چند دقیقه پس از انتشار مقاله ما توسط جناب عبدالقیوم شکاری منجر به نقد شد، آیا نوشتن جملاتی مانند « در این زمینه ما با بسیاری از افرادی که از سالهای دور در فضای انتخاباتی آق قلا درحال فعالیت هستند هم صحبت شدیم غالب این افراد مطالب بیان شده را دور از واقعیت می دانستند» انصاف است؟ آیا این یک گاف بزرگ نیست که در عرض چند دقیقه برای مطلبی که نوشتن آن حداقل ۱۰ روز طول کشید« با بسیاری از افرادی که از سالهای دور در فضای انتخاباتی آق قلا درحال فعالیت هستند هم صحبت شده که غالب این افراد مطالب بیان شده را دور از واقعیت می دانستند» ؟!!
چرا در نقد مقاله اینفدر عجله کردند که منجر به دادن چنین سوتی بزرگی شد؟ چرا از طرف مخاطبین سایت هم مایه گذاشتند؟ چرا به عنوان یک سایت به جای بی طرفی مدعی العموم شدند ؟ چرا به عنوان مدیر یک سایت حساسیت روی دیدگاه افراد نشان داده اند؟ که در مورد ایشان این سوال را ایجاد می کند که نکند از اصول گرایان است ؟ که باز در ادامه در بررسی مطالب این سایت و مشاهدات چنین جملاتی« بر اساس برخی از شنیده های ما در روزهای اخیر در یکی از گروههای مجازی فعال منتسب به نیروهای اصلاح طلب استان برخی از به اصطلاح فعالان اصلاح طلب » در حمله به اصلاح طلبان مشخص می شود که سایت تورکمن سسی وابسته به جناح اصولگرایان است و این حساسیت نشان از آن دارد که سایت از گزینه های دیگری وابسته به جناح خود حمایت می کند. یادآوری کنم تحلیل بنده برای شخص عبدالمناف آق ارکاکلی از نویسندگان جوان سایت تورکمن سسی ارسال شده بود که حتی خود ایشان از این کار مدیریت سایت و نوشتن جملاتی بر روی مقاله ما متعجب بودند.
اما در جواب (…رحیم …) که به گفته سایت ارکین نیوز از فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان است. جناب عبدالرحیم ………: برای بنده بحث و مناظره با اساتیدی همچون استاد صوفی راد، دکتر سارلی ،استاد عنصری و سایر نویسندگان تورکمن یک افتخار هست و بودن در چنین محفلی را برای خود یک نعمت می دانم. شما که پای بحث الفبای رسم الخط تورکمنی را که نامربوط با موضوع انتخابات است برای تخریب بنده به میان کشیده اید و می گویید « در اظهار نظر هایت آنقدر محکم و قاطع نباشید» به چه دلیل برای دیگران تعیین و تکلیف می کنید؟ در ثانی اگر در اظهار نظرهایم محکم و قاطع نباشم چه نیازی به اظهار نظر کردن خواهم داشت؟ خوشبختانه در پایان این بحث چند روزه به نتیجه خوبی با اساتید رسیده ام و آن را در فضای مجازی منتشر کرده ام که دست شما در تعقیب مطالب و اظهار نظرهای بنده به آنجا نرسید. اما نتیجه این بحثها این بود که خواسته های ما نیز برآورده خواهد شد و از هر دو الفبا ( لاتین و عربی) برای آموزش زبان مادری استفاده خواهد شد.
اما برای جملاتی چون « همگان میدانند که نوشته ی شما نظر بود نه تحلیل» بهتر است از طرف خودتان حرف بزنید نه از طرف همگان چون همین که سایت تورکمن سسی از آن به عنوان تحلیل یاد می کند و مطلبی با عنوان « تحلیل و ترازوی عدالت و انصاف » می نویسد و یا دوست دیگری به نام طاهر در مطلب ارکین نیوز از آن به عنوان « تحلیل زیبا » یاد می کند، خود با دیدگاه شما در تضاد است و عدم راستی اظهار نظر شما را نشان می دهد.
همچنین در ادامه انتقاد از ما نیز مشاهده می کنم پیشنهاد های عملی ما را که مورد تایید اساتید نیز بود،از بحث چند شب پیش در خصوص تشکیل شورای یاش اولی گری در بندرتورکمن کپی کرده اید و از روی نوشته های ما مایه گذاشته اید. اما از اینکه شما واقعیتهای ائتلاف دوره قبل را در سایت ارکین نیوز روشن کرده اید و به مخفی کاری های آن اشاره کرده اید از شما تشکر می کنم. زیرا همواره در نوشته هایم از آن به عنوان یک ائتلاف اشتباه یاد می کنم زیرا همین مخفی کاری در رای گیری ائتلاف خود یک اشتباه بزرگ است و در آینده نیز به صورت جداگانه به این موضوع خواهیم پرداخت.
در ادامه واقعا از علم غیب شما متعجبم می گویید: « ناصرجان جنابعالی که هنوز جوانید تجاربتان از مطالعه مطالب فضای مجازی ست تا میدان عملی». چون برعکس یکی از نویسندگان فضای مجازی و نشریات هستم و عضو فعال کتابخانه شهر و تا آنجایی که می دانم ما بیرون از فضای مجازی آشنایی با یکدیگر نداریم که سخن از فعالیت در میدان عملی می زنید. حال شما که بزرگ ما هستید بگویید چه فعالیتهایی برای جامعه انجام داده اید؟ آیا تا کنون از مشکلات شهرتان نوشته اید؟ آیا بر حسب اطلاعات و حضورتان در بحثهایی مثل رسم الخط و انتخابات در همین فضای مجازی گروه فراغی، توانسته اید تنها یک اظهار نظر مفید در این خصوص ارائه دهید؟ بنده تنها یک اظهار نظر از شما آن هم در خصوص موضوع دیگری درگروه فراغی مشاهده کرده ام که در آن از اخوی تان مایه گذاشته اید، حتی این رسانه ای شدن اظهار نظر شما نیز به لطف شیطنتهای هنری مدیریت سایت ارکین نیوز می باشد که چندی پیش در آن به خاطر حمایت از کاندیدای مورد نظر خود مورد حمله قرار گرفته اید و دیگر هیچ…
اما در جواب کاربر محترم « طاهر »:با تشکر از شما دوست عزیز که اظهار نظرهایت در خصوص فرهاد توماج نشان از این مدعا دارد که از طرفداران ایشان هستید فکر می کنید سایر کاندیداها برنامه ها و تشکیلاتی همچون توماج ندارند؟!! طاهر عزیز این را بدانید که بنده در نوشته هایم از ائتلاف مورد نظر به عنوان یک ائتلاف اشتباه یاد کرده ام و از شخص آقای فرهاد توماج به عنوان یکی از قدرتمندترین گزینه ها؛ اما باید موضوع ائتلاف در خصوص توماج نیز از زاویه دیگری مورد بررسی قرار می گرفت. شما که لطف کرده اید و از تحلیل مورد نظر به عنوان « تحلیلی زیبا » یاد کرده اید و گفته اید درباره آقای عبدالناصر ایزدی واقعیتها را گفته ام، همانطور که بسیاری از مردم همچون شما بابت این تحلیل جهت آگاهی مردم طی پیامکها و تماسهای تلفنی و پیامکهای مجازی از اینجانب تقدیر و تشکر کرده اند که خود نشان از این مدعا دارد درباره سایرین نیز واقعیتها را گفته ام؛ و باز هم تاکید می کنم « نگاهی کلی در شرایط کنونی بر اساس دیده ها و شنیده ها ». و شما اگر تا کنون چیزی در اجتماع درباره ضربات ائتلاف به کاندیدای احتمالی مورد نظر نشنیده اید، قطعا در آینده حرف و حدیثهایی را درباره آن بین مردم خواهید شنید و مشاهده می کنید که چطور این حضور در آن ائتلاف اشتباه تاثیر بدی در خصوص این کاندیدا خواهد گذاشت که امیدوارم چنین نباشد.

 • عبدالمناف - 2015-08-01 در 10:29 ق.ظ

  عبدالمناف آق ارکاکلی
  در مورد متن زیر توضیحاتی جهت شفافیت در بخش نظرات سایت ارکین نیوز به صورت نظر شخصی رسال می شود و واجد خصلت جوابیه نیست

  یادآوری کنم تحلیل بنده برای شخص عبدالمناف آق ارکاکلی از نویسندگان جوان سایت تورکمن سسی ارسال شده بود که حتی خود ایشان از این کار مدیریت سایت و نوشتن جملاتی بر روی مقاله ما متعجب بودند.

  دوست عزیزم ناصر توسلی اگر بیاد داشته باشید حقیر از لفظ نمیدانم در مورد درج جملاتی اول مقاله شما استفاده کردم و شماره همراه آقای شکاری را نیز برای شما ارسال کردم چرا که نخواستم به نیابت از ایشان صحبت کنم و به شما نیز گفتم سخنان شما را به آقای شکاری منتقل میکنم و هیچگونه نظری درباره یادداشت و تحلیل طرفین ارائه نکردم
  و من الله توفیق

  • ناصر توسلی - 2015-08-01 در 3:50 ب.ظ

   دوست عزیز عبدالمناف آق ارکاکلی: این دقیقا چیزی است که شما به من گفته اید « Aykin, [۲۶.۰۷.۱۵ ۱۷:۵۳]
   من سخنان شما را به آقای شکاری منتقل میکنم،حقیر نیز ده دقیقه قبل متن را خواندم و نمیدانم چرا این متن قبل از مقاله آمده است،اگر هم بخواهید می توانید با آقای شکاری مستقیما صحبت کنید »

 • يارولي - 2015-08-01 در 11:07 ق.ظ

  قابل توجه آقای توسلی:وزن نوشته شما با مدت زمان صرف شده تان ارزیابی نمی شود.محتوا ،ایده و پیام نوشته تان ارزیابی می شود، نه۱۰ روز وقت تان.وقتتان را بیشتر جهت بهره گیری از دانش و تجربیات اساتید صرف کنید تا بتوانید سرعت و دقت کارتان بالا رود.

 • TAHER - 2015-08-01 در 11:20 ق.ظ

  دوست عزیز ناصر جان سلام – عرض ام بحضورتان از جواب جنابعالی متشکرم بسیار سریع و قاطع و در جواب آقای عبدالرحیم سن سبلی و دوستانشان حرف دل ما را بیان کردیه اید اتقاقا همین بیانات شما را چندی پیش در سایت ارکین نیوز چند باز کامنت گذاشته بودم . …

 • عبدالمناف - 2015-08-01 در 5:23 ب.ظ

  عبدالمناف آق ارکاکلی

  از اینکه نمیدانم بنده را آنگونه استنباط کردید عمق مطلب را گرفتم شاید شما سخن دوم را فراموش کردید دوست عزیز

  آقای شکاری برعکس تصورات فرد کاردان و با سوادی است.

 • فرهنگ - 2015-08-02 در 2:12 ق.ظ

  آقای توسلی سلام ا حساس میکنم نه تحلیتان در خصوص کاندیداها تحلیل است نه حمایتتان از جناه خاص حمایت. .با حمایت از جناح خاص که عملا در پاسخ به دلواپسان اشاره دارید تحلیلتان منتفی است چون به قول اقای شکاری دور از عدالت است وحقوق سایر کاندیداها رو ضایع میکنید وقطعانیز مخالفانی خواهد داشت پس لطفااز مقوله تحلیل خارج شوید. . البته حمایت از جناح خاص ویا افراد خاص که در دیدگاهتان مشهود است حق طبیعی هر فرداست نه با تخریب کاندیداهای دیگر که هرکدام از این عزیزان دارای طرفداران زیادی میباشند که به قول آقا ی سن سبلی در عمل تابت کرده اند وضمنا اکتفا کردن به امار وارقام فضای مجا ری که شایدیکهزارم جامعه را دربر نمیگیرد دور از. واقعیت باشد . ضمنا. احساس میکنم حمله به منتفقدانت باین صراحت. نشانگر القا نظرات خودتان. به. دیگران انهم باحربه زور است. که فکر کنم دوره ان سپری شده باشد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست