• تاریخ: 2021-04-13
  • شناسه خبر: 31108
  • 20 بازدید

وضعیت شیوع کرونا درگمیشان و مراوه تپه زرد و بقیه شهرهای استان قرمز و نارنجی

ارکین نیوز-رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در نتیجه کم‌توجهی شهروندان به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برگزاری دورهمی و در نتیجه افزایش تعداد بیماران کرونایی، وضعیت شیوع این ویروس در نیمی از شهرهای استان قرمز شد. به گ ...

ارکین نیوز-رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در نتیجه کم‌توجهی شهروندان به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برگزاری دورهمی و در نتیجه افزایش تعداد بیماران کرونایی، وضعیت شیوع این ویروس در نیمی از شهرهای استان قرمز شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان عبدالرضا فاضل اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در گرگان، گنبدکاووس، کردکوی، بندرگز، مینودشت، آزادشهر و گالیکش قرمز در علی‌آباد کتول، کلاله بندرترکمن، آق‌قلا و رامیان نارنجی و در گمیشان و مراوه‌تپه زرد است.

به گفته وی تا روز گذشته ۶ شهر گلستان در وضعیت قرمز، چهار شهرستان در وضعیت نارنجی و چهار شهرستان هم در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار داشتند.

وی بیان کرد: براساس آخرین آمار در حال حاضر ۵۵۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان بستری هستند که از این تعداد حال ۲۸ نفر وخیم است.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۶ هزار و ۸۸۲ بیمار کرونایی بستری در گلستان بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۹ هزار و ۹۱۲ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کردند که حدود ۷۵ درصد آنان کادر درمان و بقیه سالمندان، زنان باردار پرخطر و بیماران خاص بودند.