• تاریخ: 2016-01-09
 • شناسه خبر: 12963
 • 1,404 بازدید

واشکافی فعالیت ماصلاحات توپاری آق قلا از دیدگاه یک فعال اجتماعی

ارکین نیوز – رحمان سقر از فعالان سیاسی اجتماعی منطقه در واشکافی فعالیت های مصلاحات توپوری ، مطالبی را از دیدگاه خود در گروه تلگرامی گروه عمران شهر آق قلا منتشر کردند که قابل تلمل می باشد. رحمان سقر در این گروه می ن ...

ارکین نیوز – رحمان سقر از فعالان سیاسی اجتماعی منطقه در واشکافی فعالیت های مصلاحات توپوری ، مطالبی را از دیدگاه خود در گروه تلگرامی گروه عمران شهر آق قلا منتشر کردند که قابل تلمل می باشد.
رحمان سقر در این گروه می نویسد:
بر همگان لازم است بدور از تعصبات قومی و قبیله ای با بهره گیری از خرد جمعی و با هدف تامین برنامه های منطقه ای انتظارات خود را از کاندیدای مورد نظر پیش از ورود به عرصه انتخابات فهرست نمایند.
تفویض قدرت و اختیار تامه به شخصی که قرار است منبعد نقش نمایندگی یک منطقه را برعهده بگیردکالای کم بهایی نیست که براحتی در اختیار هرکسی قرار گیرد.
همانطور که همه به این امر واقف میباشید نمایندگان حق استیضاح وزرا را دارند اما ما مردم نمیتوانیم وکیل خود را در صورت توان در انجام تکالیف معینه و مصرحه استیضاح نماییم و یا او را مورد مواخذه قرار دهیم.
در چنین شرایطی می طلبد که مردم بین این کنش اجتماعی تفاوت اشکاری قایل شوند. حق انتخاب کاندید اصلح با مردم است و این نیز میسر نمیشود مگر اینکه پیش از زمان برگزاری انتخابات .
انتخاب کنندگان که خود مردم میباشند معیارهای مشخصی را برای خود معین و تعریف نمایند که عهده این کار را میتوان برگردن یاشولیها و ماصلاحات توپری نهاد. علاوه بر چندین مورد درخواستهای مکرر از فعالین ماصلاحات جهت ارایه معیارهای مشخص ماصلاحات برای فرد اصلح تا کنون هیچ مشخصه و ویژگی در این گروه ماصلاحات توپوری اعلام نشده ، دلیلش چه میتواند باشد؟
ایا اهداف ماصلاحات به بیراهه رفته و خدای نکرده از فعالیت خود مایوس گشته است ؟
دلیل این همه تعلل و فعالیت نکردن بطور عملی در سطح جامعه اق قلا چیست؟
چرا بندر و گنبدازجلسات پی در پی منتفع میشوند ولی ما نه ؟

 • امید - 2016-01-09 در 4:43 ب.ظ

  بدلیل حمایت ماصلاحات توپاری از یک کاندیدا وعدم رغبت مردم به این گروه بدلیل گرفتار کردن خود در دست عده ای از خواص در اق قلا موفق نخواهد بود باید یک شورا یا مجمعی بصورت کلی عموم مردم را دعوت و اطلاع رسانی نموده تا در یک مکان جمع و نقطه نظرات مردم بصورت نمونه شنیده ویک کارگروه بیطرف ۵۰الی۱۰۰نفره بادرایت ازهمه احاد انتخاب شده ودر راه تصمیم مهم گام بردارند…اقایان گروه ماصلاحت توپاری در حال حاضر اندر خم یک کوچه اند

 • یوسف - 2016-01-10 در 10:49 ق.ظ

  سلام کارکرد و مثمر ثمر بودن هر گروه و جمعی در جامعه ارتباط مستقیم با میزان اعتماد مردم نسبت به آن جمع و گروه را دارد ،در حالیکه اعضای ماصلاحات توپاری به یکدیگر اعتماد ندارند و هر کدام از آنان پرچمدار کاندیدایی هستند و مضافا بر آن شاخص های اولیه یاشولیگری را ندارند مردم چگونه می توانند به این جمع اعتماد نمایند دوستان عزیز ماصلاخات توپاری هر چند شما عالیجنبان شطرنج بازان قهاری هستید ولی قطع و یقین بدانید مردم و عقل جمعی هیچ وقت اشتباه نمی کنند و مردمان در شطرنج سیاست از هر سیاست بازی حرفه ای ترند ، بازی و رقص و چرخش در میدانه سیاست هر چند حق طبیعی شماست اما فرض این موضوع که مردمان متوجه چرخشها و عشوه هاو بازیهای شما در میدان آنها نمی شوند اشتباهی ویرانگر برای حیثیت و آبروی شماست اگر مردم حرفی نمی زنند از نجابتشان است نه حماقتشان ، دوستان عزیز همه شما را دوست دارم به جهت اینکه سرمایه های این منطقه هستید خود را فدای بازی سیاست بازان نکنید و به فردای روز انتخابات نیز فکر کنید فردایی که با توجه به حال کنونمان چیزی جز خسران و پشیمانی از آن دیده نمی شود خداوندا یا مقلب القلوب و الابصار
  یا مدبراللیل و النهار
  یا محول الحول و الاحوال
  حول حالنا الی احسن الحال خداوندا به حرمت خون شهدای راه اسلام چشمان ما را به حقیقت باز کن و مقدر فرما که در راه صلاح دین و زندگیمان قدم برداریم خداوندا ما را از آن دسته که فرصت مردمان را می سوزانند تا برای خود فرصت سازی کنند قرار مده خداوندا تقدیر همه مارا به خیر و صلاح خود قرار بده آمین یا رب العالمین

 • کاکا - 2016-01-10 در 1:00 ب.ظ

  برادر ارجمند جناب رحمان سقر.دغدغه شما را درک می کنم و در حقیقت گسیل نمودن کاندیدای توانمند دغدغه تمامی احاد جامعه آق قلا است.جنابعالی به عنوان یک دانش آموخته دانشگاهی صلاح میدانید در عصر گردش سریع , فراگیر و آسان اطلاعات و حضور حداقل یک نفر تحصیل کرده در هر خانواده , یک جمع محدود که هریک دارای تعلق خاطر به کاندیدای خاصی می باشد برای یک امر مهم و تعیین کننده تعیین تکلیف نماید؟ بگذارید مردم خود انتخابگر خوبی هستند و تنها کار شایسته ی که عقلا و روشنفکران و علمای جامعه می توانند انجام بدهند پرهیز از تخریب و تکذیب و دیکته نمودن ارای خویش است و به موازات آن می توانند روشنگری نمایند.آیا هشت نفری که بلحاظ تفکر و توانمندی و پیشینه ارا از یک طرف و زمان اعلام حضور از طرف دیگر تفاوتهای آشکاری با یکدیگر دارند قابل جمع کردن در زیر یک سقف و رسیدن به اجماع می باشد؟پس بگزاریم مردم راه خود پیش روند .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست