• تاریخ: 2016-07-16
  • شناسه خبر: 19370
  • 525 بازدید

هزارجریبی:ایجاد منطقه آزاد تجاری راهکاری برای توسعه گلستان

ارکین نیوز- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت های توسعه در منطقه مرزی اینچه برون در شرق گلستان، ایجاد و تاسیس منطقه آزاد در این نقطه مرزی، بهترین راهکار برای توسعه استان ...

ارکین نیوز- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت های توسعه در منطقه مرزی اینچه برون در شرق گلستان، ایجاد و تاسیس منطقه آزاد در این نقطه مرزی، بهترین راهکار برای توسعه استان است.

نبی الله هزارجریبی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: توسعه و پیشرفت گلستان در بخش های مخلف نیازمند سرمایه گذاری است، ولی ابتدا باید زیر ساخت های اولیه فراهم شود که با توجه به هزینه های سنگین آن از عهده استان خارج است.

به گفته وی، با توجه به این هزینه های سنگین، توسعه باید از مناطقی آغاز شود که زیرساخت های اولیه آن فراهم باشد.

وی با اشاره به این که ایجاد منطقه آزاد برای استان ضروری است، اضافه کرد: به همراه استاندار و اعضای مجمع نمایندگان استان از روزهای اولیه آغاز به کار دور جدید مجلس، طرح مجدد ایجاد منطقه آزاد اینچه برون پیگیری شد و یک فوریت آن به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

هزارجریبی گفت: هم اینک این لایحه باید در کمیسیون تخصصی اقتصادی بررسی و پس از تصویب نهایی به صحن مجلس شورای اسلامی آورده شود که نمایندگان استان تمام تلاش خود را برای نهایی شدن آن انجام خواهند داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین تصویب این طرح را راهکار توسعه گلستان و آرزوی مردم این منطقه بیان کرد و افزود: ایجاد این منطقه درگاه ورود استان به بازار آسیای میانه است و با توجه به بیکاری جوانان، باید در راستای ایجاد این منطقه و اشتغال این قشر بیشتر تلاش شود.

لایحه منطقه آزاد اینچه برون از مصوبات سفر سال ۹۳ رییس جمهوری و هیات دولت به استان گلستان می باشد که سال گذشته در هیات دولت مصوب شد و برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی رفت.

این لایحه پس از تصویب اولیه به همراه سایر مناطق مد نظر به کمیسیون های اصلی تخصصی و فرعی ارجاع داده شد و تصویب نیز شد و برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی مجلس آمد، اما نمایندگان مجلس نهم با ایجاد این منطقه و سایر مناطق موافقت نکردند.

در دوره جدید نمایندگان گلستان به همراه استاندار برای پیگیری ایجاد این منطقه و نیاز استان ،دیداری با رییس مجلس شورای اسلامی داشتند.

در دوره جدید این لایحه به همراه چند منطقه آزاد و ویژه اقتصادی دیگر از سوی دولت ارایه و مجلس یک فوریت آن را بررسی و تصویب کرد و برای بررسی نهایی به کمیسیون ویژه اقتصادی ارجاع شد تا پس از تصویب و بررسی در این کمیسیون برای تصویب نهایی بار دیگر به صحن علنی آورده شود/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست