• تاریخ: 2015-12-31
  • شناسه خبر: 12570
  • 893 بازدید

هرکسی جز نورمفیدی!

ارکین نیوز – باتوجه به نزدیک شدن ایام انتخابات وهمچنین تقارن دو انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری,شاهدپررنگ شدن بحثهای داغ انتخاباتی و تحلیلهای مختلف ازنتایج این انتخابات مهم پیش رو درسطح جامعه و بویژه ...

ارکین نیوز – باتوجه به نزدیک شدن ایام انتخابات وهمچنین تقارن دو انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری,شاهدپررنگ شدن بحثهای داغ انتخاباتی و تحلیلهای مختلف ازنتایج این انتخابات مهم پیش رو درسطح جامعه و بویژه درفضای مجازی که این روزها جای خودش را دربین مردم باز کرده هستیم.
امانکته حایزاهمیت این است که گاهی موارد درلابه لای این تجزیه وتحلیل ها انسان شاهدنوعی موضع گیری مغرضانه از طرف برخی رسانه ها نسبت به برخی چهره های با سابقه وخدوم انقلاب میباشد.
به عنوان مثال,اخیرا سایت خبری گلستان ما طی مقاله ای با عنوان تحلیلی برانتخابات مجلس خبرگان سال۸۵به نوعی درصدد القای این مطلب به خواننده است که حضرت آیت اله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان وعضو تمامی دوره های مجلس خبرگان رهبری در انتخابات آتی خبرگان نمیتواند رأی زیادی را کسب کند.
این درحالی است که رسانه هایی از این دست طی روزهای گذشته درصدد نشان دادن نوعی شکاف_یا به قول خودشان عبور ازنورمفیدی_بین قوم ترکمن و آیت اله نورمفیدی( که همیشه دارای رابطه ای برحسب علاقه واحترام متقابل بوده اند,)هستند.وهمچنین پیاده نظامشان با کمال وقاحت درشبکه های اجتماعی تاریخ انقلاب را وارونه جلوه میدهند و افراد دیگری را منادی وحدت در استان میخوانند.
این افراد_که به قول یکی از فعالان رسانه ای ترکمن اگررأی بیاورند,آنوقت نفس کشیدن برایمان سخت میشود_که قلبا هیچ عقیده و التزامی به بحث وحدت شیعه وسنی ندارند,چه شده که امروز برخلاف میل قلبیشان دم ازوحدت میزنند؟
جواب این سؤال بسیار واضح است که آنها میخواهند رأی تأثیر گذار ومهم اهل سنت را به نفع خود مصادره کنند.
اماخوشبختانه علما,بزرگان,وفعالان اهل سنت استان گلستان چهره ی حقیقی این افراد را خوب میشناسند وهمچنین چهره ی آیت اله نورمفیدی راخوب شناخته اند که درطول سی وشش سال گذشته عملا کلمه ی وحدت را معنا کرده اند.آنها به صداقت و درستی آیت اله نورمفیدی ایمان دارند وشاهد این مدعا سخنان فرزند مرحوم حاج آخوند نظری عالم بزرگ اهل سنت کشور که ازقول پدربه آیت اله سید مجتبی نورمفیدی فرمودند که همه ما باید درکنار آیت اله نورمفیدی باشیم و به سخنان ایشان گوش فرا دهیم.
درقسمت دیگری ازتحلیل این مقاله به تکثر کاندیداهای مجلس خبرگان اشاره شده و آن را نشانه ی نوعی احساس تکلیف و اعتراض کاندیداها به وضعیت موجود میداند.
دربحث احساس تکلیف,که این مساله ای است بین این اشخاص بزرگوار و خدایشان.اما درمساله ی نارضایتی آنها,سؤال اینجاست که مگر وضع موجود چگونه است؟وحضرت آیت اله نورمفیدی با این سابقه ی انقلابی و درخشان,غیر از خدمت ونعمت امنیت برای استان مگر چه کرده اند که این عزیزان به آن اعتراض داشته باشند؟
درواقع نویسنده با پرداختن به شخصیت کاندیداها و حمایت از تک تک آنها آن هم قبل از تأییدیه شورای نگهبان,به نوعی میخواهد آنها را در مقابل آیت اله نورمفیدی قرار دهد.غافل از اینکه برخی از این شخصیتها مانند حجت الاسلام مهاجر و حجت الاسلام تیرگر از شاگردان و دست اندرکاران مسایل فقهی و شرعی حوزه علمیه و دفتر ایشان میباشند و قلبا راضی نیستند که کاندیدا شدنشان به منزله ی توهین به آیت اله تلقی شود.
همچنین نویسنده با این گونه تحلیل ها میخواهد این را بگوید که هرکسی به مجلس خبرگان برود ولی آن شخص نورمفیدی نباشد یا اینکه حداقل با نسبت آراء بسیار کمتر به عنوان نفر دوم باشد.
حال باید از این دوستان پرسید که مگر حضرت آیت اله نورمفیدی که نماینده امام ماست وپس از حضرت امام نماینده نایب بر حق ایشان,مقام معظم رهبریست و اطاعت ایشان برهمه واجب است,مگر چه گناهی را در حق شما مرتکب شده که اینگونه درصدد تخریب این چهره ی ارزشمند برمی آیید؟
جمعی از طلاب علوم دینی گرگان۱۳۹۴/۱۰/۷

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست