• تاریخ: 2016-02-02
  • شناسه خبر: 14111
  • 745 بازدید

نگاهی به چهار کاندیدای آق قلایی در انتخابات مجلس دهم

ارکین نیوز -کمتر از یک ماه دیگر به انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری فرصت باقی است در حالیکه بیشتر مدعیان کرسی سبز بهارستان از ادامه راه بازماندند و منتظر نگاه وسیع و مشارکت طلبانه شورای نگهبان و دمیدان روحیه ...

ارکین نیوز -کمتر از یک ماه دیگر به انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری فرصت باقی است در حالیکه بیشتر مدعیان کرسی سبز بهارستان از ادامه راه بازماندند و منتظر نگاه وسیع و مشارکت طلبانه شورای نگهبان و دمیدان روحیه امید به ملت وفادار ایران هستند ولی تایید شده ها برای کسب قدرت تلاش مضاعفی دارند. از این میان ترکمن های گرگان و آق قلا چهار نفر تایید شدندو چهره شاخص آنها فرهاد توماج هنوز از ادامه راه باز مانده است. در این مطلب نگاهی کوتاه به کاندیداهای ترکمن در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا می اندازیم:

مهندس امانزاده
عبدالغفور امان زاده از سادات ترکمن است. طایفه خوجه مورد احترام ترکمنهاست. وی فرزند یکی از روحانیون شاخص آق قلاست.سومین باراست که در عرصه کاندیداتوری مجلس حضوری پررنگ دارد. در این زمینه تجربیات گرانسنگی هم دارد. امان زاده درمیان اقشار مذهبی و سنتی جایگاه نسبتا خوبی دارد. وی در اودار گذشته یکبار به مرحله دوم راه یافت. شخصیتی که خوی و منش اعتدالی دارد و تبلیغات انتخاباتی خود را زودهنگام شروع کرد. چهره هایی چون یونس کسلخه عضو سابق شورای شهر آق قلا از وی حمایت می کنند.

دکتر ایزدی
عبدالناصر ایزدی اصالتا از روستای قربان آباد نزدیکترین روستای ترکمن صحرا به گرگان است. وی از طایفه دوگونچی است. سالهاست که به عنوان پزشک در کشور کویت مشغول به خدمت است. دکتر ایزدی به مسائل سیاسی و رواابط بین الملل آشناست. در دوره هشتم خوش درخشید ولی دولتش بقول حافظ مستعجل بود. وی شخصیتی تکنوکرات است و به توسعه متوازن و همه جانبه می اندیشد. ایزدی همسو با دولت تدبیر و امید است. وی با دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مراوداتی داشته است.

مهندس رادمهر
عبدالغفار رادمهر اصلاح طلب ترکمن و از طایفه بزرگ تانا است. وی در زمانه دولت اعتدال در کسوت دبیری کمیته اقوام و مذاهب در استان گلستان فعالیت کرد. نگاه سیاسی و اصلاح طلبانه وی را از دیگر رقبایش ممتاز می سازد. شخصیتی که علاوه بر مسائل سیاسی به فرهنگ و هنر و ادبیات ترکمن نیز علاقه خاصی دارد و با اهالی آن ارتباط نزدیکی برقرار ساخته است. اقامت ۱۰ ساله در تهران در نوع نگاه و افکار وی تاثیر مثبت گذاشته است. وی از حامیان جدی دولت تدبیر و امید است . به نظر تحلیلگران رادمهر همراه با تربتی نژاد دو گزینه نهایی شورای اصلاح طلبان گرگان و آق قلا خواهد بود. شخصیت هایی چون دکتر بغداد شیرمحمدلی رئیس شورای شهر آق قلا و عید محمد اونق اونق شاعر و فعال فرهنگی برجسته از وی حمایت می کنند.

دکتر گرکز
دکتر منصور گرکز چهره ای علمی و دانشگاهی است. عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد علی آباد کتول می باشد. اصالتا از روستای محمد آلق و از طایفه گرکز است . همان روستایی که در ادوار مختلف مجلس نیز کاندیدا داشته است. وی سیاسی نیست ولی با مسادئل سیاسی و اقتصادی آگاه است. به منطق و گفتمان و مذاکره و تفاهم اعتقاد دارد. از عملکرد دولت تدبیر وامید دفاع می کند. شاگردان و دانشجویانش مبلغ وی هستند. ایوب گرکز عضو شورای شهر آق قلا از وی حمایت می کند.
روزنامه گلشن مهر – لطیف ایزدی

  • مصطفوی - 2016-02-02 در 2:18 ب.ظ

    سلام..از ردصلاحیت شدگان برجسته ئر حوزه گرگان و آقلا نویسنده محترم به نظر من قبل از اسم توماچ اسم نافعی را میاورد چون همه به صداقت و اصلاح طلبی نافعی ایمان دارند..فکر کنم چون دکتر اعلام کرده بودن به خبرنگاران پول نمیدند اکنون ایزدی اسم وی را نیاورده است ….

  • دلیجه - 2016-02-02 در 10:17 ب.ظ

    خسته نباشید ارکین نیوزی ها آیا میشود این دفعه اقلا یک نماینده ای بفرستد من فکر میکنم این چهر نفر هیچ کدام رای قاطع ندارند مگر اینکه دکتر نافعی و دکتر توماچ بیایند و با سسخنرانیهایشان فضای دیگری ایجاد کنند..ولی باز به اونها شانس ۶۰در صدی قائلم..موج سوم یا مرد قانون

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست