• تاریخ: 2017-07-10
  • شناسه خبر: 23266
  • 177 بازدید

نصیبی:همایش مدیران دفاتر امور روستایی و شوراهای کشور درگلستان برگزارمی شود

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت که همایش مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های سراسر کشور با حضور مدیران ارشد سازمان شهرداری ها و دهیاری‎های کشوربه میزبانی استان گلستان در گرگ ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت که همایش مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های سراسر کشور با حضور مدیران ارشد سازمان شهرداری ها و دهیاری‎های کشوربه میزبانی استان گلستان در گرگان برگزار می‎شود.

علی نصیبی عصر دوشنبه اظهار کرد: در این همایش علاوه بر تصمیم‎گیری در خصوص موضوعات توسعه‎ای روستاهای کشور از پروژه‎های مهم روستاهای استان بازدید خواهد شد.
وی مهمترین هدف برگزاری این همایش دو روزه را تبیین برنامه‎های روستایی درسال ۹۶ عنوان کرد و یادآورشد: انتقال تجربیات مدیران در حوزه اقتصاد روستایی و کارآفرینی از اهداف مهم این همایش محسوب می‎شود.
وی بیان کرد: مدیران حاضر در این همایش از ظرفیت روستایی استان بازدید خواهند کرد در واقع گلستان با توجه به اینکه ۴۸ درصد از جمعیت آن در روستاها زندگی می‎کنند و نیز وجود جاذبه‎های طبیعی و تاریخی در روستاها، از ظرفیت بالایی برای توسعه گردشگری روستایی برخوردار است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان خاطرنشان کرد: دستاورد برگزاری این همایش نگاه بر جذب اعتبارات ویژه برای روستاییان خواهد بود.
نصیبی با بیان اینکه استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود در روستاها می‎تواند به اقتصاد خانواده کمک کند، افزود: در بحث توسعه اقتصادی رویکرد ما توجه به روستاهای کارآفرین است در واقع اشتغال و کارآفرینی روستاها یکی از دغدغه‎ها محسوب می‎شود چرا که با ایجاد اشتغال در روستاها می‎توان از مهاجرت روستاییان تا حدود زیادی جلوگیری کرد.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار در روستاها موجب رفع مشکلات این مناطق می شود، گفت: رویکرد دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری از توسعه عمرانی صرف به توسعه اقتصادی روستا معطوف شده است و با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید بحث روستاهای کارآفرین به طور جدی در دست اجرا می باشد.
همایش مدیران کل دفاتر امور روستایی وشوراهای استانداری های کشور روزهای ۲۰ و ۲۱ تیرماه در گرگان برگزار می شود.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که کمتر از نیمی از آنان در یکهزار و ۷۵ روستا زندگی می کنند و اقتصاد این مناطق بیشتر بر پایه کشاورزی در افزون بر ۶۵۰ هزار هکتار اراضی زراعی است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست