• تاریخ: 2017-02-01
  • شناسه خبر: 22156
  • 331 بازدید

نصیبی:جشنواره‌های فرهنگ و اقتصاد در ۵۰ روستای گلستان برگزار می‌شود

ارکین نیوز- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: جشنواره‌های فرهنگ و اقتصاد در ۵۰ روستای استان گلستان برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، علی نصیبی در نشستی با دهیاران، اعضای شوراها، فعال ...

ارکین نیوز- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: جشنواره‌های فرهنگ و اقتصاد در ۵۰ روستای استان گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، علی نصیبی در نشستی با دهیاران، اعضای شوراها، فعالان فرهنگی و اجتماعی و منتخبان روستا، با موضوع برگزاری جشنواره‌های “فرهنگ و اقتصاد روستایی” اظهار داشت: یکی از دغدغه‎ها در حوزه روستایی، معرفی ظرفیت‎های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی روستاهاست.

وی افزود: با پیگیری‎ها و رایزنی‎های انجام شده با فرمانداران و بخشداران و با توجه به پیگیری دهیاران، روستاهایی که علاقه‌مند به برگزاری این جشنواره هستند، یا به عنوان روستاهای هدف گردشگری به شمار می‎روند و دارای ظرفیت‌های بالقوه هستند را شناسایی کرده‎ایم.

نصیبی اظهار کرد: با اقدامات انجام شده، بنا داریم از بهمن امسال تا پایان فروردین سال آینده، این جشنواره‌ها را در ۴۵ روستای استان برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره‌ها در حوزه‌های فرهنگی تصریح کرد: معرفی آداب و رسوم و آئین‌های روستایی، معرفی بازی‌های بومی و محلی، معرفی موسیقی های محلی، معرفی غذاهای سنتی روستا، لباس‌های بومی و محلی و هر چیزی که رنگ و بوی فرهنگ و اصالت روستایی را داشته باشد، از اهداف این جشنواره‎هاست.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه ظرفیت‎های متعددی در روستاها در زمینه‎های کارآفرینی و تولید وجود دارد، یادآور شد: با توجه به شعار سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” و همچنین توجه ویژه به بحث اقتصاد روستاها در سیاست‌گذاری‌های کلان کشوری و استانی در سال‌های اخیر، توجه خاص به اقتصاد روستا و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و الگوهای موفق تولید و کارآفرینی یک ضرورت است و از این رو توجه ویژه به بحث اقتصاد روستا چه در زمینه معرفی توانمندی‎های اقتصادی، بیان تجریبات موفق کارآفرینی روستایی، نمایش ظرفیت‌ها و غیره مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه برخی وظیفه دهیاری را انجام فعالیت‎های عمرانی می‎دانند، افزود: پیش از برگزاری این جشنواره‎ها، عده‎ای تصور می‎کردند انجام فعالیت‎های عمرانی تنها وظیفه دهیاری‎هاست، اما برگزاری این جشنواره‎ها توانسته است، فضای نشاط اجتماعی را در محیط روستاها به وجود بیاورد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان تصریح کرد: این جشنواره‎ها با هدف ایجاد شور و نشاط عمومی در سطح روستاها، حفظ و احیاء میراث معنوی ریشه دار روستاهای استان، الگوسازی با معرفی چهره‎های موفق، افزایش همدلی در بین روستائیان، معرفی توانمندی‎های اقتصادی روستاها، معرفی بیشتر روستاهای دارای جاذبه گردشگری برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای برگزاری این جشنواره‌ها نیاز است کمیته های سیاست‌گذاری و اجرایی و نیز جلسات هماهنگی در سطح روستا با حضور دهیار، اعضای شورا، فعالان فرهنگی اجتماعی ورزشی روستا، نهادهای روستایی مانند خانه بهداشت، پایگاه بسیج، هیئت امنای مساجد، کانون فرهنگی مساجد و کانون‎های فرهنگی و اجتماعی روستا تشکیل شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست