• تاریخ: 2016-07-27
  • شناسه خبر: 19633
  • 429 بازدید

نشست های توسعه روستایی گلستان از مراوه تپه آغاز شد

ارکین نیوز- نشست توسعه روستایی استان گلستان با حضور فرماندار ، نماینده مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل امور روستایی ، منابع طبیعی و بنیاد مسکن استان گلستان در سالن اجتماعات شهرداری مراوه تپه برگزار شد . اسمعیل تاجی ضمن خوش ...

ارکین نیوز- نشست توسعه روستایی استان گلستان با حضور فرماندار ، نماینده مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل امور روستایی ، منابع طبیعی و بنیاد مسکن استان گلستان در سالن اجتماعات شهرداری مراوه تپه برگزار شد .

اسمعیل تاجی ضمن خوش آمد گویی و قدردانی از زحمات شبانه روزی شوراها و دهیاران اظهار داشت : شوراها و دهیاران بازوان توانمند دولت در راستای توسعه روستاها و نماد کامل مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند . فرماندار مراوه تپه تأکید کرد : دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در مسیر توسعه منطقه و شهرستان همت خود را دوچندان کنند .

مدیر کل محترم دفتر امور روستایی و شوراهای استان گلستان نیز گفت : از تفاوت های عمده سال ۹۵ با سال ۹۴ ؛ توجه جدی و پر رنگ شدن بخش اقتصاد روستاها مشتمل بر دو بسته حمایتی از روستاها می باشد .

مهندس نصیبی با اشاره به این بسته های حمایتی افزود : طرح اول مختص دهیاری ها می باشد و دهیاری ها قادر خواهند بود تا سقف ۵۰۰۰ میلیون ریال تسهیلات ۸ درصد را با ارائه طرح هایی با توجیه فنی و اقتصادی در زمینه های تولیدی ، خدماتی و گردشگری دریافت نمایند و طرح دوم اختصاص به مردم دارد و هر فرد می تواند با داشتن طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی در محدوده روستا و پس از اخذ تأیید از کارگروه مربوط و تصویب در استان ، تسهیلات ۵ در صد دریافت نماید .

در ادامه جلسه مهندس غراوی نماینده شهرستان های مینودشت ، گالیکش و مراوه تپه با اشاره به اینکه نگاه یک نماینده نگاه ملی است و باید دارای ایده نو باشد گفت : دهیاران و شوراها از فرصتها به بهترین نحو استفاده کنند و در فرصت باقیمانده از خدمتشان تلاش خود را مضاعف کنند تا شاهد توسعه روستای خود باشند .
در این همایش دو تن از دهیاران به نمایندگی از دهیاران روستاهای شهرستان نیز به بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند .
فرمانداری مراوه تپه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست