• تاریخ: 2015-10-28
  • شناسه خبر: 9866
  • 1,696 بازدید

نتایج نشست ” آق قلا ماصلاحات توپاری ” از زبان حاج حکیم آل جلیل

ارکین نیوز – حاج حکیم آل جلیل از فعالان اجتماعی شهرستان آق قلا در پی نشست دیشب فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان آق قلا مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی در گروه تلگرامی عمران آق قلا منتشر کردند که بدون هیچ دخل و تصرفی در ...

ارکین نیوز – حاج حکیم آل جلیل از فعالان اجتماعی شهرستان آق قلا در پی نشست دیشب فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان آق قلا مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی در گروه تلگرامی عمران آق قلا منتشر کردند که بدون هیچ دخل و تصرفی درج می گردد.
” جهت تحقق مشارکت حداکثری و انسجام و اجماع آراء و نامزدهای احتمالی انتخابات پیش رو جلسه با شرکت چهل نقر از این عزیزان تشکیل گردید .
با تلاوت آیاتی از قرآن مجید جلسه شروع شد : در نهایت دوستان جملگی بر ادامه همکاری خود با این مجموعه ابراز علاقه کردند و پس از شور و مشورت قرار شد نام ” آق قلا ماصلاحات توپاری ” به این مجموعه اطلاق گردد و برای پی گیری پیشنهادات مطرح شده و تدارک جلسات آینده گروهی متشکل از پانزده نفر از حاضرین به عنوان شورای سیاستگذاری انتخاب شدند .
عمده مطالب بحث شده در این گروه تاکید همه حاضران بر ایجاد اتحاد و همدلی و تلاش جهت حصول موفقیت در انتخابات آتی بود در ادامه هر یک از دوستان به ارائه نظرات خود پرداختند ، شرکت کنندگان در بحث جلسه اظهار داشتند سعی گردد تا مانع حصار کشی بین آراء شهر گرگان و اق قلا شویم و همچنین د رخصوص رای دوم شهر خواستار مدیریت آن شدند ، بهره گیری از نیروی های اجتماعی تاثیر گذار در اینگونه مسائل سیاسی موضوعی بود که مطرح شد . ساختار سیاسی گروه و نحوه تاثیر گذاری آن بر مردم سوالی بود که طرح شد ، یکی دیگر از شرکت کنندگان بر این موضوع تاکید کردند که نامزدها در آینده به این گروه نیاز خواهند داشت و این گروه باید از مشارکت افراد برجسته در جهت بیدار کردن آراء خفته استفاده کند .
تعیین هدف مشترک و اینکه به دنبال اجماع آراء باشیم یا تمرکز رای نقطه نظری بود که ارائه شد و ضمن تائید شکستن حصار ها توصیه شد که این گروه کار اجرایی نکند و به دنبال جریان سازی باشد . بر اینکه هدف باید انتخاب نماینده ترکمن از شهراق قلا باشد و اختصاص رای دوم به نامزد غیر ترکمن باعث خنثی شدن رای اول خواهد شد ، تاکید دوباره صورت گرفت ، یکی دیگر از حاضران در بیانات خود اظهار داشتند که اینکه تا حالا موفق نبودیم ممکن است یکی از علتهای آن عدم حضور افراد توانمند و مستعد جمع آوری اراء مردمی بوده باشد و در این راستا سازمان رای را نیز مهم دانستند ، همچنین یکی دیگر از دوستان اظهار داشت در صحنه انتخابات با مدیریت رای دوم باید سهم داد و سهم گرفت و آسیب شناسی انتخابات گذشته نیز مورد تاکید قرار گرفت . مطالب دوستانی که در بحث شرکت داشتند به اختصار بیان گردید . با توجه به طولانی شدن جلسه در خصوص پیشنهادات مطرح شده هیچگونه رای گیری صورت نگرفت و مقرر گردید که شورای سیاستگذاری ماصلاحات توپاری برنامه نشست آتی را تدوین و اشخاصی شرکت کننده در آن تعیین نمایند .
با توجه به اینکه این نشست اولین جلسه این گروه بوده هنوز دستور جلسه برای آن تعیین نگردیده بود که قضاوت شود به هدف خود که بر طبق دستور جلسه تعیین میشود رسیده یا خیر ؟ اگر منظور اجماع بر روی یک نفر و یا دونفر از نامزدها و اعلام پشتیبانی از آنها باشد باید اعلام کنیم که این موضوع هنوز در دستور کار نیست و آن زمانی حاصل خواهد شد که این گروه بتواند در تعیین اعضاء خود در سطح وسیعتر و گسترده تر تشکیل دهد که اقدامات متناسب با آن در حال انجام است .
از دوستان رسانه ای که اقدام به اطلاع رسانی مینمایند استدعا داریم اخبار را طوری انعکاس دهند که در جهت رونق اتحاد و همدلی همزبانی باشد و خدای نکرده از شکست و یا بدون نتیجه بودن جلسه ای با ظن خود ذوق شده شویم ، ما به همکاری بیشتر این عزیزان نیازمندیم ، امیدوارم همکاری بفرمایند .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست