• تاریخ: 2021-05-07
  • شناسه خبر: 31180
  • 49 بازدید

نتایج بررسی تایید یا عدم تاییدصلاحیت ۲۴ اردیبهشت ماه به داوطلبان اعلام می‌شود

ارکین نیوز-رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گلستان گفت: نتایج بررسی تأیید یا عدم تأیید صلاحیت داوطلبان ۲۴ اردیبهشت ماه اعلام می‌شود. غلامرضا منتظری ظهر امروز در جلسه هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراه ...

ارکین نیوز-رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گلستان گفت: نتایج بررسی تأیید یا عدم تأیید صلاحیت داوطلبان ۲۴ اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

غلامرضا منتظری ظهر امروز در جلسه هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گلستان اظهار داشت: هیئت‌های نظارت در گام نخست، فعالیت رضایتبخشی داشتند و شایسته است در گام دوم، آسیب شناسی و بهره گیری از تجربیات یکدیگر را داشته باشم تا نتیجه آن، موفقیت‌آمیز باشد.

وی گفت: توضیح دادن به داوطلبان درخصوص عدم تایید صلاحیت آنان می‌تواند در آرام کردن فضای انتخاباتی کشور نقش مهمی داشته باشد. گفت‌وگو با دستگاه‌های مرتبط و تصمیم گیرنده در این موضوع نیز می‌تواند کمک شایانی در حفظ سرمایه‌های اجتماعی ما ایفا کند.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخهابات شوراهای اسلامی استان افزود: برای نخستین بار در بررسی پرونده‌های رد صلاحیت، در هر شهرستان، علاوه بر رئیس هیئت نظارت آن شهرستان، نمایندگان مراجع چهارگانه تصمیم گیرنده نیز حضور دارند.

وی اظهار داشت: در تصمیم گیری‌ها اگه نتوانستید به جمع بندی کامل و جامع برسید حتما با دبیر هیئت عالی نظارت مشورت کنید تا علاوه بر ضایع نشدن حق داوطلبان، قانون نیز رعایت شود.

منتظری بیان داشت: پس از بررسی پرونده داوطلبان که در شهرستان‌ها عدم تایید صلاحیت شده‌اند، ۲۴ اردیبهشت ماه، نتایج از طریق فرمانداری‌ها به این داوطلبان اطلاع داده می‌شود.

نایب رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان نیز گفت: تعداد زیاد پرونده‌های داوطلبان در شوراهای شهر و روستا در استان، نشان از همبستگی افراد برای توسعه گلستان دارد.

رمضانعلی سنگدوینی افزود: در این راستا، دقت و بردباری در رسیدگی به تایید یا عدم تایید صلاحیت‌های داوطلبان می‌تواند در افزایش مشارکت‌ها در انتخابات تاثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: بی شک، شوراهای شهر و روستا در ارتقای دموکراسی و توسعه استان نقش مهم ایفا می‌کنند از این رو باید افراد سالم و صالح در این جایگاه‌ها قرار بگیرند.

سنگدوینی تاکید کرد: در خصوص تایید یا عدم تایید صلاحیت داوطلبان، قانون مدنظر است تا خدای نکرده علاوه بر تضییع نشدن حق افراد، افراد شایسته در معرض انتخاب مردم باشند/تسنیم