• تاریخ: 2016-11-12
  • شناسه خبر: 21342
  • 232 بازدید

منطقه آزاد اینچه برون برای تصویب در مجلس شانس بالایی دارد

ارکین نیوز- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه منطقه آزاد اینچه برون برای تصویب در مجلس شورای اسلامی از شانس بالایی برخوردار است. نورمحمد تربتی نژاد اظهار کرد: لایحه منطقه آزاد اینچه برون پیش از ...

ارکین نیوز- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه منطقه آزاد اینچه برون برای تصویب در مجلس شورای اسلامی از شانس بالایی برخوردار است.

نورمحمد تربتی نژاد اظهار کرد: لایحه منطقه آزاد اینچه برون پیش از این دو بار در مجلس نهم به تصویب نرسید و برای بار سوم با تصمیم گیری دولت به مجلس ارائه شده است.

وی افزود: کمیسیون‌های مربوطه مجلس کارشناسی‌های لازم را انجام دادند و اکنون دولت باید مستنداتی را اضافه و تغییراتی ایجاد کند و امیدواریم طی دو ماه آینده به صحن مجلس راه پیدا کند.

تربتی نژاد با اشاره به رای نیاوردن این لایحه در دو مورد قبلی، گفت: در گذشته به دلیل مشکلات، ضعف‌ها، بار مالی و همچنین قانون دو سوم رای، این لایحه به تصویب نرسید.

وی ادامه داد: در این لایحه هفت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه قرار دارند و با توجه به تغییرات ایجاد شده در کمیسیون‌ها، قانون رای نصف به علاوه یک و ذینفع بودن بسیاری از استان‌ها، این لایحه شانس بالایی برای تصویب در مجلس دارد.

منطقه آزاد اینچه برون فرا استانی خواهد بود

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اثرات مثبت تصویب لایحه منطقه آزاد اینچه برون، اظهار کرد: این منطقه ویژگی‌های زیادی برای رشد اقتصاد و توسعه در گلستان خواهد داشت و با توجه به طرح‌هایی که در این منطقه قابل اجرا هستند، منطقه آزاد اینچه برون فرا استانی خواهد بود.

تربتی نژاد افزود: با جوی که در مجلس وجود دارد و تعداد نمایندگان موافق با این لایحه، مجمع نمایندگان گلستان و سایر استان‌ها باید تمام تلاش خود را برای تصویب این لایحه به کار بگیریم./مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست