• تاریخ: 2017-07-25
  • شناسه خبر: 23393
  • 183 بازدید

معاون راه و شهرسازی گلستان: تکمیل تعریض محور گنبدکاووس ـ آق‌قلا ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد‌

ارکین نیوز-معاون ساخت و توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی گلستان گفت: تکمیل تعریض چهار بانده کردن محور گنبدکاووس ـ آق‌قلا ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. علی اکبر شاهینی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت راه‌های روستایی ...

ارکین نیوز-معاون ساخت و توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی گلستان گفت: تکمیل تعریض چهار بانده کردن محور گنبدکاووس ـ آق‌قلا ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

علی اکبر شاهینی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت راه‌های روستایی و راه‌آهن حوزه شهرستان گنبدکاووس با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: شهرستان گنبدکاووس دارای ۵۹۶ کیلومتر راه روستایی است که از این میزان، ۳۹۶ کیلومتر آن آسفالت، ۸۴ کیلومتر شوسه و ۱۱۵ کیلومتر خاکی است.

معاون سرپرست راه و شهرسازی استان گلستان افزود: از سال ۸۶ آغاز عملیات اجرایی مسیر چهار بانده کردن گنبدکاووس ـ آق‌قلا آغاز شده و از طرف گنبدکاووس ۵ کیلومتر آن دو باند و از طرف آق‌قلا ۵ کیلومتر یک باند شده و ۸۰ کیلومتر کل مسیر باقیمانده نیاز به اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان دارد.

وی تصریح کرد: برای تحقق این مسیر در جهت ۴ باند شدن نیاز به مساعدت از طریق اسناد خزانه داریم که در حال حاضر نیز ۴ میلیارد تومان این مسیر دیون دارد.

شاهینی یادآور شد: پیشنهاد ما این است که این مسیر چهار باند شدن در تراس بودجه قرار گیرد و از اعتبارات استانی هزینه برای مطالعات توجیهی به روز به مشاور داده شود.

معاون ساخت و توسعه راه‌های اداره راه و شهرسازی استان گلستان تاکید کرد: راه آهن گرگان ـ گنبدکاووس ـ مشهد تصویب شده و در ۲ فاز گرگان ـ علی آبادکتول ـ گنبدکاووس ـ کلاله و فاز بعدی کل پروژه اجرایی خواهد شد.

شاهینی در مورد جاده ترانزیتی(نفت) هم گفت: اگر این حاده احداث و تکمیل شود مسیر ۸۵ کیلومتری به ۵۶ کیلومتر تقلیل خواهد یافت و ۲۵ کیلومتر این جاده کوتاه می‌شود.

وی تصریح کرد: باید از لحاظ بودجه این جاده پیوست قانونی بودجه کشور شود و با مساعدت کمیسیون ماده ۲۱۵ را دریافت کند، زیرا مطالعات آن در زمان گذشته انجام شده و باید مطالعات آن به روز باشد.

عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: شهرستان گنبدکاووس، بیش از ۳۴۸ هزار نفر جمعیت براساس آمار سال ۹۵ دارد که از این تعداد ۵۵ درصد جمعیت روستایی و ۴۵ درصد شهری هستند که ۱۸٫۶ جمعیت استان را تشکیل داده است.

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: به علت عدم دسترسی جاده برخی از روستاها فاقد آب هستند و آبرسانی به آنها یا بسیار دشوار است و یا امکان ندارد.

وی تصریح کرد: شهرستان گنبدکاووس در بخش مرکزی با ۱۷۱ روستا پرجمعیت ترین بخش استان و بخش داشلی برون وسیع ترین بخش در استان گلستان است و امید داریم با بازدید‌هایی که انجام شد، بخشی از مطالبات و دغدغه مردم در حوزه راه‌های روستایی و مشکلات آن برطرف شود.

قره جه طیار نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار داشت: راه آهن گرگان- مشهد- گنبد از ابتدای انقلاب مورد بررسی قرار گرفته ولی متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دغدغه‌های ما این است که جاده کنارگذر (کمربندی) و راه آهن در اسرع وقت به نتیجه برسد و مسیر کنار‌گذر ما در شهرستان بیش از ۶ تا ۷ کیلومتر نیست.

وی تصریح کرد: برخی از روستاهای ما مانند ماسان کوه با ۲۷ کیلومتر و پشه‌لر با ۱۰ کیلومتر فاقد هرگونه راه و مسیر برای تردد هستند و متاسفانه از کمترین امکانات برخوردار هستند/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست