• تاریخ: 2016-11-20
  • شناسه خبر: 21429
  • 329 بازدید

مردم استان گلستان هفته جاری هوای زیر صفر درجه را تجربه می‌کنند

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی دمای هوا در استان گلستان در این هفته به زیر صفر درجه رسیده و مناطق مختلف استان سفیدپوش می‎شود. محمدرضا رحمان‌نیا اظهار داشت: آخرین خ ...

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی دمای هوا در استان گلستان در این هفته به زیر صفر درجه رسیده و مناطق مختلف استان سفیدپوش می‎شود.

محمدرضا رحمان‌نیا اظهار داشت: آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی در استان گلستان نشانگر تقویت سامانه سرد و بارشی در استان گلستان است که سبب کاهش محسوس دمای هوای استان می‎شود.

وی افزود: بارش پراکنده تا عصر روز یکشنبه و بارش متناوب نیز تا اواسط دوشنبه در سطح استان ادامه دارد و در صبح روز دوشنبه نیز در نواحی شرقی استان گلستان و به‌ویژه پارک ملی گلستان شاهد بارش برف پراکنده خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: تداوم کاهش دمای هوا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به‌صورتی است که از اواسط روز سه‌شنبه تا اواسط روز پنج‌شنبه، به‌مدت ۴۸ ساعت، بیشتر مناطق استان گلستان دمای زیر صفر درجه را تجربه می‎کنند.

رحمان‌نیا گفت: با توجه به استمرار و تقویت سامانه جریانات سرد، از سه‌شنبه بعدازظهر و شب تا اواسط روز چهارشنبه بارش متناوب برف در مناطق مختلف استان را شاهد هستیم.

وی اظهار کرد: با توجه به بارش برف در مناطق شرقی استان در اواسط روز دوشنبه تا چهارشنبه، کاهش دمای هوا، پدیده مه، احتمال اختلال در تردد شهری، بین شهری و کوهستانی در استان وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: از اواسط روز چهارشنبه، این سامانه از مرزهای شرقی استان گلستان خارج اما همچنان هوای سرد تا اوایل هفته بعد در استان وجود دارد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست