• تاریخ: 2017-01-26
  • شناسه خبر: 22107
  • 298 بازدید

مراسم گرامیداشت “آیت الله هاشمی رفسنجانی” و “شهدای آتش نشان در شهرستان آق قلا

ارکین نیوز- صبح امروز چهارشنبه ۶ بهمن ماه، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره “آیت الله هاشمی رفسنجانی” رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و “شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو تهران” با حضور “حجت ال ...

ارکین نیوز- صبح امروز چهارشنبه ۶ بهمن ماه، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره “آیت الله هاشمی رفسنجانی” رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و “شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو تهران” با حضور “حجت الاسلام لیوانی” امام جمعه موقت شهر گرگان،”امانگلدی ضمیر” فرماندار و با حضور مسئولین استانی و شهرستان در حوزه علمیه عرفانی “مسجدحاج آخوند رهبر” شهر آق قلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امانگلدی ضمیر” در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره “آیت الله هاشمی رفسنجانی” ایشان را یار و یاور دیرین امام راحل،مقام معظم رهبری،انقلاب اسلامی و مردم دانست و اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با تمام وجود درس معرفت انسانی و زیبایی های حاصل از آموزه های خود از مکتب و قرآن را با بودن در راه رسالت و راه انبیا به نمایش گذاشت. در دوران رژیم شاهنشاهی بدترین شکنجه ها را تحمل کرد اما هیچگاه از راه امام خمینی(ره) عقب نشینی نکرد.بهترین ویژگی شخصیت آیت الله هاشمی زمان شناسی و آگاه بودن به ضرورت های زمان خویش بود.

وی با تشریح مبارزات آیت الله هاشمی در دوران قبل از انقلاب و خدمات برجسته وی در پیروزی نهضت اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ایشان در تمام حوادث و اتفاقات انقلاب بر اساس منطق و استدلال فعالیت می‌کرد.هیچ گاه جز اخلاص و مصلحت‌اندیشی نظام چیز دیگری در سر نداشته و به جمهوری اسلامی،مردم و اسلام فکر می‌کرد.

فرماندار شهرستان در ادامه سخنان ضمن اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو ،ازشهدای آتش نشان این حادثه به عنوان نماد خدمتگزاری صادقانه و بی منت یاد کرد و گفت: آتش نشانان حادثه پلاسکو نماد خدمتگزاری صادقانه و بی منت هستند چرا که تلاش آنان از یک فاجعه انسانی جلوگیری کرد.فداکاری و ایثار آنان بهترین الگوی خدمت و تعهد و وجدان کاری در جامعه ایران اسلامی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست