• تاریخ: 2017-02-19
  • شناسه خبر: 22358
  • 350 بازدید

مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی در گرگان برگزار شد

ارکین نیوز- مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز با حضور فرزند ارشد وی، نماینده ولی فقیه در استان در دانشگاه آزاد گرگان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آخوند عبدالجبار میرآبی ر ...

ارکین نیوز- مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز با حضور فرزند ارشد وی، نماینده ولی فقیه در استان در دانشگاه آزاد گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آخوند عبدالجبار میرآبی رئیس حوزه علمیه قره تپه بندر ترکمن و از علمای اهل سنت استان گلستان عصر امروز در مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت الله هاشمی‎رفسنجانی یار امام(ره) و یار مقام معظم رهبری بود.

وی تصریح کرد: همه می‎دانیم عالی‎ترین و برترین انسان‎ها که ترس از خدا را در دل جای دادند عالمان به دین هستند.

رئیس حوزه علمیه اهل سنت قره تپه ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی عالمی بود که یاوری امام(ره) را برای خود افتخار بر می‎شمرد و به همراهی با مقام معظم رهبری عشق می‎ورزید.

میرابی افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی از دوران نوجوانی و جوانی با امام‎(ره) همراه بود و در سنین جوانی راه امام(ره) را درک کرده بود.

وی افزود: مرحوم هاشمی‎رفسنجانی عالمی بود که در صدد اتحاد همدلی بین همه مسلمانان اهم از شیعه و سنی بود و در این راستا کتابی در خصوص اهل سنت نوشتند.

این عالم اهل تسنن با بیان اینکه مرحوم هاشمی وحدت را یک تاکتیک مصلحتی نمی‎دانست بله وظیفه شرعی برمی‎شمرد، افزود: امروز حداقل وظیفه ما نسبت به این بزرگان احترام و پاسداشت یاد و خاطره آنان است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست