• تاریخ: 2017-01-03
  • شناسه خبر: 21901
  • 452 بازدید

مدیر شهرسازی و معماری گلستان: طرح جامع شهر انبارالوم در شمال استان گلستان تصویب شد

ارکین نیوز- مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان از تصویب طرح جامع شهر انبارالوم خبر داد و گفت: این طرح در جلسه‌ای در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلس ...

ارکین نیوز- مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان از تصویب طرح جامع شهر انبارالوم خبر داد و گفت: این طرح در جلسه‌ای در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، عیسی مهری اظهار داشت: شهر انبارالوم از شهرهای شمالی شهرستان آق قلا در شمال این نگارستان ایران است که توانسته برای نخستین بار طرحی جامع را برای توسعه شهری مناطق مختلف خود در افق ۱۴۰۵ که از اهداف کلان توسعه اقتصادی اجتماعی استان است به تصویب برساند.

به گفته وی، تهیه طرح‌های کالبدی از جمله طرح جامع و تفصیلی یکی از وظایف ادارات کل راه و شهرسازی در سراسر کشور است که در آن، برنامه‌ها و سیاست‌های کلی شهری، تراکم ساختمانی و جمعیتی، حدود، حریم و محدوده‌های شهری، رعایت کاربری‌ها، ضوابط و مقررات تفکیک و تجمیع زمین، سرانه‌های عمومی و شهری و دیگر مقررات شهرسازی و معماری و در نهایت مسیر توسعه آینده شهر را برای مدت ۱۰ سال مشخص می‌کند.

مهری ادامه داد: این طرح‌ها پس از تدوین از ابلاغ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و استانداری، به عنوان سند اجرائی و الزامی درساخت و سازهای شهری و حریم شهرها در دستور کار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان از تلاش های اداره طرح های کالبدی این اداره کل به منظور پیگیری برای تهیه طرح‌های جامع قدردانی کرد.

آق‌قلا از شهرستان‌های شمالی گلستان است و شهر انبارالوم، مرکز بخش وشمگیر دهستان مزرعه شمالی آن، محسوب می شود و با گرگان مرکز استان ۵۰ کیلومتر فاصله دارد و ساکنین آن اهل تسنن بوده و به کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند.

شهر انبارالوم براساس مصوبه هیئت وزیران در اول مهرماه سال ۱۳۸۰ از روستا به شهر ارتقاء یافت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست