• تاریخ: 2017-10-05
  • شناسه خبر: 24054
  • 301 بازدید

مدیرکل محیط زیست گلستان : حاشیه‌های آشوراده قوی‌تر از مسائل زیست‌محیطی آن است

ارکین نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای طرح گردشگری آشوراده موافقت نکرده است، گفت: ظاهرا حاشیه های آشوراده قوی تر از مسائل زیست محیطی آن است. امیر عبدوس اظهار کرد: ظاهر ...

ارکین نیوز- مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای طرح گردشگری آشوراده موافقت نکرده است، گفت: ظاهرا حاشیه های آشوراده قوی تر از مسائل زیست محیطی آن است.

امیر عبدوس اظهار کرد: ظاهرا قبل از انتصاب بنده به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان، دکتر کلانتری (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست) جلسه ای با استاندار گلستان داشته اند که بعد از آن مسائلی در رسانه ها منتشر شد.

وی با یادآوری اینکه این مسائل از صدور مجوز برای اجرای طرح گردشگری در آشوراده حکایت داشت، افزود: این موضوع از سوی دکتر کلانتری تکذیب شد و تکذیبه آن در سایت سازمان حفاظت محیط زیست رسما منتشر شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان ادامه داد: ان شاء الله اگر در خصوص آشوراده قرار باشد تصمیم جدیدی گرفته شود قطعا با رعایت موازین قانونی و اصول حفظ محیط زیست و اکولوژیک سرزمین خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که طرح طبیعت گردی آشوراده در دولت قبل توسط استانداری گلستان با رعایت موازین زیست محیطی و تایید کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست تدوین و مورد تایید خانم ابتکاری بود، آیا دلایل زیست محیطی برای مخالفت های اخیر وجود دارد یا حواشی مطرح است، بیان کرد: به اعتقاد من جنبه حاشیه ای آشوراده از مسائل زیست محیطی آن قوی تر بوده است.

با ظرافت و وسواس عمل می کنیم

وی اضافه کرد: البته آشوراده سابقه واگذاری ۳۸۰ هکتاری را به قیمت خیلی نازل دارد که با ورود سازمان بازرسی کشور در دولت نهم این اراضی مجدد به دولت پس داده شد و اسناد آن مجدد به نام سازمان جنگل ها و مراتع صادر شد.

عبدوس تصریح کرد: چون این سابقه در پرونده آشوراده هست باید خیلی با دقت، ظرافت، حساسیت و وسواس وارد شویم.

وی تاکید کرد: هرگونه طرحی که بخواهد در آشوراده به منظور تولید اشتغال و بهره برداری مردم از ظرفیت طبیعی آن انجام شود باید با ظرافت عمل شود و امیدوارم با تجربیات خوبی که در این استان هست و بضاعت بنده این مسئله را با بررسی کارشناسی و حساسیت به نتیجه برسانیم/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست