• تاریخ: 2016-10-18
  • شناسه خبر: 20986
  • 246 بازدید

مدیرکل بحران گلستان: زلزله انبارالوم خسارتی نداشت

ارکین نیوز-مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: زلزله ۳٫۲ ریشتری صبح امروز سه شنبه شهر انبارالوم از توابع شهرستان آق قلا در شمال استان، خسارتی نداشته است. صادقعلی مقدم افزود: این زمین لرزه ساعت ۵ و ۲۰ دقیقه صب ...

ارکین نیوز-مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: زلزله ۳٫۲ ریشتری صبح امروز سه شنبه شهر انبارالوم از توابع شهرستان آق قلا در شمال استان، خسارتی نداشته است.

صادقعلی مقدم افزود: این زمین لرزه ساعت ۵ و ۲۰ دقیقه صبح در عمق ۱۵ کیلومتری زمین رخ داده و هیچگونه خسارتی گزارش هم نشده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۷٫۳۲ درجه شمالی و ۵۴٫۴۰ درجه شرقی ثبت شده است.
براین اساس، مرکز وقوع این زمین لرزه تا شهر انبار الوم ۲۸ کیلومتر و تا شهر آق قلا ۳۴ کیلومتر فاصله داشت.
گلستان یکی از استان های زلزله خیز کشور است که به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری در سال های اخیر بیش از ۹۵۰ زمین لرزه در مناطق گوناگون آن رخ داده است.
شهرستان آق قلا با دو بخش مرکزی و وشمگیر افزون بر ۱۰۹ هزار نفر جمعیت دارد، انبارالوم مرکز بخش وشمگیر است.

* ادامه بارش در گلستان
وی در خصوص شرایط جوی استان نیز اظهار داشت: بارش ها از شب گذشته در مناطق مختلف استان آغاز و هم اینک نیز ادامه دارد و یک بارندگی طبیعی و گذرا بوده و مشکلی ایجاد نکرده است.
مقدم وضعیت جوی امروز استان را ابری و بارانی اعلام کرد و یادآور شد که این شرایط هوایی تا عصر سه شنبه ادامه دارد و از فردا شاهد مساعد شدن هوا خواهیم بود.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان اضافه کرد که حداکثر میزان بارش از شب گذشته تا پایان شرایط کنونی بارندگی بین ۶ تا ۷ میلی متر خواهد بود/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست