• تاریخ: 2016-11-22
  • شناسه خبر: 21452
  • 382 بازدید

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری:بهره مندی ۶۱ روستای دیگر گلستان از خدمات دهیاری ها

ارکین نیوز-مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری گلستان اظهار کرد: : با پیگیری صورت گرفته ،مجوز راه اندازی ۶۱ دهیاری جدید در استان اخذ شد و بدین ترتیب دهیاران ۶۱ دهیاری جدید التاسیس استان فعالیت خود را آغاز کردند. ...

ارکین نیوز-مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری گلستان اظهار کرد: : با پیگیری صورت گرفته ،مجوز راه اندازی ۶۱ دهیاری جدید در استان اخذ شد و بدین ترتیب دهیاران ۶۱ دهیاری جدید التاسیس استان فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش دفتر امور روستایی و شوراها، علی نصیبی تصریح کرد: دهیاری های جدید زمینه خدمات به خانوارهای این روستاها را فراهم می آورند و با اخذ مجوز این دهیاری ها، ۸۹۰ دهیاری در سطح استان ، به روستاها خدمت رسانی می کنند

وی افزود: خوشبختانه تا کنون مراحل گزینش، ابلاغ دهیاران و اخذ شناسه ملی برای دهیاری های جدید التاسیس صورت گرفته است و آنها با طی کردن دوره های آموزشی ذکر شده با وظایف و قوانین به خوبی آشنا شده اند.

وی یادآور شد: با استقرار دهیاری در این روستاها، آنها می توانند از اعتبارات دهیاری ها بهره مند شوند و با جذب این اعتبارات رشد و توسعه روستا را شتاب بخشند.

مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۹۲۷ روستای استان گلستان بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند و از این تعداد ۸۹۰ روستا دارای دهیار هستند.

نصیبی با تاکید بر اهمیت نقش دهیاران، گفت: دهیاران با بهره گیری از توانایی های خود و اهالی روستا و افزایش انسجام در بین مردم می تواند ضمن بهبود وضعیت معیشت آنان در رشد و توسعه روستا موثر باشند.

لازم به ذکر است اطلاعات دهیاری های جدید التاسیس استان همچون دهیاری های پیشین در سامانه آماری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ثبت شده و به زودی اعتبارات دهیاری ها جهت این روستاها تخصیص می یابد.

گفتنی است دو دوره آموزشی در شهرهای گرگان و گنبد کاووس برای دهیاران ۶۱ دهیاری جدید برگزار و بسته آموزشی شامل کتاب قوانین و مقررات روستا، کتابچه های ساخت و ساز غیرمجاز به دهیاران جدید به آنها ارائه شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست