• تاریخ: 2016-12-04
  • شناسه خبر: 21609
  • 322 بازدید

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان: سامانه کاریابی روستاهای گلستان راه‌اندازی می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از شناسایی ۱۰۰ طرح و اولویت اقتصادی در روستاهای استان خبر داد و گفت: به‌زودی سامانه کاریابی روستاهای گلستان راه‌اندازی می‌شود. علی نصیبی عصر یکشنبه در کارگروه اشت ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از شناسایی ۱۰۰ طرح و اولویت اقتصادی در روستاهای استان خبر داد و گفت: به‌زودی سامانه کاریابی روستاهای گلستان راه‌اندازی می‌شود.

علی نصیبی عصر یکشنبه در کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: پیرو تفاهم‌نامه منعقده بین استاندار گلستان و معاونت توسعه مناطق روستایی و بنیاد علوی طرح‌های اشتغال‌زا و دارای توجیه اقتصادی روستاهای استان تسهیلات با کارمزد هشت درصد دریافت می‌کنند.

وی افزود: این تسهیلات با عاملیت بانک سینا و حداکثر دو میلیارد و حداقل ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شوند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان ادامه داد: در نخستین اولویت‌سنجی و پالایش دستگاهی پرداخت ۸۱ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های روستایی استان انجام شد و ۲۱ میلیارد تومان از این تسهیلات در حوزه صنعت، گردشگری، کشاورزی و … به بانک عامل معرفی‌شده‌اند.

تزریق ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستاهای گلستان

وی از تصویب ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید و معرفی آن‌ها به بانک خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی استان تزریق شود.

نصیبی همچنین از پرداخت تسهیلات به پروژه‌های اشتغال‌زا در قالب تعاون روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون شرکت تعاونی پرورش اسب روستاییان سقر تپه گمیشان افتتاح شده است.

وی از حمایت پست‌بانک استان از طرح‌های اقتصادی دهیاری‌ها خبر داد و اضافه کرد: سه برابر بودجه سال قبل روستاها در سال قبل تسهیلات بانکی به طرح‌های اقتصادی دهیاری‌های استان پرداخت می‌شود که در اجرای این طرح در کشور تاکنون استان‌های گلستان و زنجان پیشتاز بوده‌اند.

به گفته مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان تاکنون ۱۰۰ طرح و اولویت اقتصادی با تکیه‌بر دانش و تجربه بومی در روستاهای استان شناسایی‌شده است.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه کاریابی روستاهای استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تاکنون اطلاعات ۳۰۰ کارآفرین روستایی جمع‌آوری‌شده و صفحه معرفی محصول و خدمات آن‌ها در این سامانه ایجاد می‌شود.

نصیبی از فعال‌سازی ۲۷ تعاونی دهیاری استان خبر داد و افزود: در ۶ میدان میوه و تره‌بار تهران محصولات زارعی و باغی گلستان توسط تعاونی‌های دهیاری‌های استان به فروش می‌رسد/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست