• تاریخ: 2016-06-07
  • شناسه خبر: 18340
  • 396 بازدید

محور ترانزیتی گرگان- آق‌قلا به اینچه‌برون چهارخطه می‌شود/تسریع در اتمام پروژه میدان ورودی شهر آق‌قلا

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: از محورهای اصلی این اداره کل برای توسعه راه‌های منطقه، چهارخطه کردن محور ترانزیتی گرگان- آق‌قلا به اینچه‌برون است. ابراهیم مبارک‌قدم در دیدار و نشست با فرماندار آق‌قلا با بیان ...

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: از محورهای اصلی این اداره کل برای توسعه راه‌های منطقه، چهارخطه کردن محور ترانزیتی گرگان- آق‌قلا به اینچه‌برون است.

ابراهیم مبارک‌قدم در دیدار و نشست با فرماندار آق‌قلا با بیان اینکه سیاست عمومی وزارت راه و شهرسازی در برنامه ششم توسعه این است که بتواند جاده‌های کشور را به پایانه‌ها و مبادی مرزی کشور متصل کند،‌ اظهار کرد: این سیاست با هدف افزایش کمی و کیفی تبادلات ترانزیتی در بخش کالا و مسافر و تسریع در زمان و کاهش هزینه‌ها دنبال می‌شود.

به گفته وی، در این سیاست، پروژه‌های عمرانی معنا یافته و اجرای آنها با توجه به منابع موجود و بر طبق اولویت ادامه می‌یابد تا شاهد به بار نشستن آنها در بازده زمانی کوتاه باشیم.

حجم تردد در جاده‌های گلستان دو برابر جاده‌های کشور است

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، میانگین حجم تردد در جاده‌های استان را حدود دو برابر جاده‌های کشور بیان کرد و گفت: افزایش تراکم نسبی جمعیت استان در مناطق کوهپایه و دشت از جمله آق‌قلا، میزان ترددها را در این استان به نسبت میانگین کشور بالاتر کرده است.

مبارک‌قدم ادامه داد: با وجود اینکه در سال جاری اقدامات گسترده‌ای در بخش روکش آسفالت محورها در دستور کار قرار گرفته اما جزو اولویت‌های بعدی وزارتخانه برای محورها خواهد بود.

وی، راه و زمین را دو بازوی توسعه در هر منطقه دانست و خاطرنشان کرد: عینیت و فیزیک هرگونه برنامه‌ریزی در زمین تحقق پیدا می‌کند و راه نیز زیرساخت توسعه را به وجود می‌آورد.

مبارک‌قدم گفت: از محورهای اصلی اداره کل راه و شهرسازی گلستان برای توسعه راه‌های منطقه، چهارخطه کردن محور ترانزیتی گرگان- آق‌قلا به اینچه‌برون است که در راستای برنامه‌های توسعه استان از جمله احداث بندر خشک و منطقه آزاد اینچه‌برون صورت می‌گیرد.

تسریع در اتمام پروژه میدان ورودی شهر آق‌قلا، مساعدت برای تامین زمین مورد نیاز دانشگاه آزاد اسلامی و پیام‌نور و تسریع در امور حقوقی آن، بررسی نحوه تامین زمین ساخت هنرستان کشاورزی غرب استان و تامین زمین برای احداث و استقرار ستاد نیروی انتظامی شهرستان از مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست