• تاریخ: 2016-10-28
  • شناسه خبر: 21122
  • 269 بازدید

ماهی گیران ایرانی دستگیر شده توسط ترکمنستان در سلامت هستند

ارکین نیوز- یک مسئول سیاسی آگاه و عضو شورای تامین شهرستان ساحلی گُمیشان در استان گلستان با تایید خبر دستگیری سه تن از ماهی گیران ایرانی توسط پلیس دریایی کشور ترکمنستان؛ گفت: این ماهی گیران در سلامت کامل هستند. وی که خواس ...

ارکین نیوز- یک مسئول سیاسی آگاه و عضو شورای تامین شهرستان ساحلی گُمیشان در استان گلستان با تایید خبر دستگیری سه تن از ماهی گیران ایرانی توسط پلیس دریایی کشور ترکمنستان؛ گفت: این ماهی گیران در سلامت کامل هستند.

وی که خواست نامش در این خبر درج نشود امروز جمعه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه تن از ماهی گیران اهل شهرستان گُمیشان از توابع استان گلستان روز گذشته توسط پلیس مرزی ترکمنستان دستگیر شدند اما هرگونه تیراندازی مورد تایید نیست و حادثه ای رخ نداده است.

وی با اشاره به موافقت نامه های مرزبانی دریایی ایران و ترکمنستان گفت: هنوز اسامی اتباع ایرانی و جزئیات دستگیری آنها از سوی کشور همسایه اعلام نشده است اما پیگیر موضوع هستیم هر چند به علت تعطیلی روزهای جمعه تا یکشنبه در ایران و ترکمنستان احتمالا این روند اندکی طولانی شود.

خبرنگار ایرنا از دیگر مسوولان ذیربط محلی کسب اطلاع کرد که هویت افراد دستگیر شده به نام های میکائیل و سراج کُر از روستای چارقلی و امین کردی از روستای خواجه نفس گُمیشان هستند که قایق آنها نیز توسط پلیس دریایی ترکمنستان توقیف شده است.

شهرستان ساحلی گُمیشان در کرانه شرقی دریای خزر و شمال غربی استان گلستان با بیش از ۶۷ هزار نفر جمعیت هم مرز با کشور ترکمنستان بوده و شغل بیشتر مردمان آن صیادی است.

پیش از این برخی افراد محلی به خبرنگار ایرنا گفته بودند که نامشخص بودن علایم مرزی دریایی در مناطقی از دریای خزر باعث می شود که ماهی گیران ناخواسته به مرزهای کشور همسایه نزدیک و گاهی اوقات دستگیر شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست