• تاریخ: 2016-10-19
  • شناسه خبر: 20999
  • 348 بازدید

فرودگاه کلاله فعال شد

ارکین نیوز- با ورود یک فروند هواپیمای مسافربری جت ۷۴ شرکت پویا ایر به فرودگاه کلاله در شرق استان گلستان در روز چهارشنبه، فعالیت پروازی این فرودگاه در مسیر تهران – کلاله وبالعکس، بعد از مدت ها تعطیلی، آغاز و این فرو ...

ارکین نیوز- با ورود یک فروند هواپیمای مسافربری جت ۷۴ شرکت پویا ایر به فرودگاه کلاله در شرق استان گلستان در روز چهارشنبه، فعالیت پروازی این فرودگاه در مسیر تهران – کلاله وبالعکس، بعد از مدت ها تعطیلی، آغاز و این فرودگاه فعال شد.

نخستین هواپیمای مسافربری خط تهران – کلاله روز چهارشنبه با اسقبال فرماندارکلاله، نماینده شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس، مدیران کل فرودگاه های استان های گلستان و خراسان شمالی، مسئولان دستگاه های اجرایی و جمع زیادی از اهالی شهرستان های شرق گلستان در فرودگاه کلاله به زمین نشست.
در حاشیه این مراسم، فرماندار شهرستان کلاله در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تلاش های انجام شده از سوی نماینده محترم، مسولین استانی و شهرستانی و همراهی مسولین هواپیمایی کشوری پس از چند سال وقفه، امروز نخستین پرواز هواپیمای مسافربری از طریق فرودگاه کلاله در مسیرتهران -کلاله و بالعکس با اسقبال گرم مردم و مسئولان منطقه انجام شد.
نصرت برزگر بابیان اینکه فعلا پرواز هواپیمای مسافربری روزهای شنبه و چهارشنبه از تهران به کلاله ساعت ۱۱ صبح و از کلاله به تهران ساعت ۱۳ همان روز خواهد بود، افزود: با افزایش استقبال مردم شرق استان گلستان از پرواز های فرودگاه کلاله، درتلاش هستیم روزها و تعداد پروازهای مسیر کلاله – تهران را افزایش دهیم.
فرماندار کلاله همچنین اعلام کرد: در صدد برقراری خطوط پرواز مسافربری بین کلاله – مشهد و کلاله – زاهدان هم هستیم و امیدواریم با همکاری مسئولان مرتبط ومردم منطقه در آینده ای نه چندان دور شاهد پرواز های مذکور باشیم.
فرودگاه کلاله در زمینی به مساحت ۳۱۵ هکتار احداث شده و بار اول در سال ۱۳۷۴ و بار دوم در سال ۱۳۹۱ فعالیت پروازی و انتقال مسافر از آن برقرار ولی به دلیل استقبال کم رنگ مسافران، تعطیل شد.
فرودگاه کلاله در شرق استان گلستان با افزون بر ۴۰ سال قدمت، نخست به منظور استفاده اختصاصی یکی از وابستگان رژیم طاغوت و نیز سمپاشی اراضی زراعی تحت تصرف وی، در سه کیلومتری شمال غربی شهر کلاله تاسیس شد.
شهرستان کلاله با افزون بر۱۱۰هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست