• تاریخ: 2015-10-13
  • شناسه خبر: 9335
  • 563 بازدید

فرماندار گنبد: پیکرهای شش جانباخته فاجعه منا تشییع می شود

ارکین نیوز- فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اعلام کرد: با ورود تعداد دیگری از پیکرهای جانباختگان فاجعه منا به کشورمان، مراسم تشییع شش نفر دیگر از جانباختگان این فاجعه فردا (چهارشنبه) در گنبدکاووس برگزار می شود. محمد حمید ...

ارکین نیوز- فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اعلام کرد: با ورود تعداد دیگری از پیکرهای جانباختگان فاجعه منا به کشورمان، مراسم تشییع شش نفر دیگر از جانباختگان این فاجعه فردا (چهارشنبه) در گنبدکاووس برگزار می شود.

محمد حمیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با دعوت از مردم شهرستان برای حضور گسترده در مراسم تشییع، افزود: نورمحمد مختوم نژاد، بایرام سلطان مختوم نژاد، عبدالله ایگدری، صفرمحمد حیدری، خدیجه خرمالی و عبدالله توغدری اسامی حجاج گنبدی هستند که در فاجعه منا جان به جان آفرین تسلیم کردند و فردا مراسم تشییع آنها برگزار و در ساعت ۱۳ در مصلای اهل سنت اقامه نماز برپیکرهای جانباختگان انجام می شود.

معاون استاندار گلستان با بیان اینکه ۳۱ جانباخته از مجموع ۴۹ جانباخته استان گلستان از شهرستان گنبدکاووس هستند، افزود: در استان گلستان، بیشترین تعداد جانباختگان فاجعه منا مربوط به شهرستان گنبدکاووس است.

وی با عرض تسلیت مجدد این فاجعه هولناک به خانواده ها و بازماندگان فاجعه منا گفت: پیش از این در سه نوبت، پیکرهای ۲۱ نفر از حاجیان این شهرستان تشییع و تدفین شده اند که دو نفر از این افراد از حوزه شهرستان آزادشهر بودند.

حمیدی ابراز امیدواری کرد که با به نتیجه رسیدن عملیات جستجو در عربستان، پیکرهای سایر جانباختگان این فاجعه از جمله حاجیان این شهرستان نیز به کشور منتقل و به خانواده های آنان تحویل شود.

معاون استاندار گلستان یادآور شد: از نخستین ساعات بروز این فاجعه، با ایجاد ستاد ویژه پیگیری در این شهرستان، نسبت به ساماندهی امور، دیدار با خانواده های جانباختگان و حادثه دیدگان این فاجعه و نیز برنامه ریزی برای برگزاری مناسب آیین های استقبال از حجاج و همچنین آیین های تشییع و تدفین پیکرهای جانباختگان فاجعه منا انجام شد و بنا به اعلام مسوولان حج و زیارت استان گلستان، شهرستان گنبدکاووس در این زمینه نه تنها در سطح استان، بلکه در سطح کشور نیز از شهرستان های نمونه شناخته شده است.

در فاجعه منا که در روز عید قربان روی داد قریب به پنج هزار نفر از حجاج بیش از ۲۰ کشور جان خود را از دست دادند که در میان جانباختگان کشورمان استان گلستان با ۴۹ جانباخته که ۳۱ نفر از آنان متعلق به شهرستان گنبدکاووس هستند، یکی از استان هایی محسوب می شود که در این فاجعه خسارت بالایی را متحمل شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست