• تاریخ: 2017-03-15
  • شناسه خبر: 22534
  • 354 بازدید

عبدالحکیم فیروزی رییس هیات تکواندو گلستان شد

ارکین نیوز-عبدالحکیم فیروزی فرماندار شهرستان ترکمن رییس هیات تکواندو گلستان شد. رییس فدراسیون تکواندو گفت: استان های شمالی کشورمان از جمله گلستان پتانسیل بالایی در رده های پایه به ویژه در بخش بانوان دارند که باید این است ...

ارکین نیوز-عبدالحکیم فیروزی فرماندار شهرستان ترکمن رییس هیات تکواندو گلستان شد.

رییس فدراسیون تکواندو گفت: استان های شمالی کشورمان از جمله گلستان پتانسیل بالایی در رده های پایه به ویژه در بخش بانوان دارند که باید این استعدادها شکوفا و زمینه استعدادیابی هرچه بیشتر مهیا شود.

سیدمحمد پولادگر روز سه شنبه در مجمع انتخابات هیات تکواندو گلستان افزود: تکواندو در این استان برای رسیدن به دیگر استانهای شمالی نیازمند سرمایه گذاری بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: کسب نتایج درخشان در رده های پایه تکواندو نگاه ما را به این رشته ورزشی متفاوت کرده است هر چند برخی استان ها به آینده سازان خود توجه چندانی ندارند.

وی با یادآوری کسب عنوان قهرمانی ایران در رقابت های جهانی زنان در رده سنی نوجوانان تکواندو گفت: ۲ مدال آور کشورمان سال گذشته در رده های نونهالان حضور داشتند و اگر نتوانیم رده های پایه را تقویت کنیم در مقاطع بالاتر متوقف خواهیم شد.

پولادگر گفت: استان های شمالی باید در یک رده قرار گیرند اما تکواندو در گلستان از ۲ استان مازندران و گیلان عقب است و نیاز دارد تا مدیران استانی و اعضای مجمع فکر اساسی و برنامه ریزی خوبی در خصوص جبران عقب ماندگی داشته باشند.

رئیس فدراسیون تکواندو اظهار کرد: ظرفیت بالای گلستان در این رشته می تواند استان را همتراز با ۲ استان همسایه خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: اعضای مجمع تنها نباید به جلسات سالانه و یا چهار سال یک بار که آن هم برای رای گیری برگزار می شود اکتفا کنند بلکه همه روزه و در قبال تمام مسائل تکواندو مسئول هستند.

همچنین بهمن طیبی مدیر کل ورزش و جوانان گلستان گفت: بخشی از مدال های تکواندوی ایران در مسابقات بین المللی توسط ورزشکاران گلستانی کسب شد اما هیات نباید تنها به عده محدودی ختم شود بلکه باید زمینه حضور همه متخصصان، کارشناسان و حتی منتقدان در این عرصه فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا رای گیری مجمع تکواندوی گلستان در حالی انجام شد که پیش از برگزاری سه نفر کاندیداتوری خود را برای تصدی پست ریاست هیات اعلام کردند اما علی نوری و وحید فغانی زاده به علت انصراف و غیبت از لیست نامزدها کنار گذاشته شدند و رای گیری برای انتخاب عبدالحکیم فیروزی برگزار شد که وی توانست ۱۲ رای از مجموع ۱۷ آرا را به خود اختصاص و برای چهار سال مسئولیت هیات تکواندو در استان گلستان را عهده دار شود.

فیروزی که هم اکنون فرماندار شهرستان بندرترکمن در غرب گلستان است تا دهه ۷۰ در رشته تکواندو فعالیت حرفه ای داشته است.

پیش از وی رضا کرامت به مدت هشت سال مسئولیت هیات تکواندو را در گلستان بر عهده داشت.

در استان گلستان ۶۵۲۱ نفر بیمه شده ورزشی در رشته تکواندو فعالیت دارند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست