• تاریخ: 2016-06-27
  • شناسه خبر: 18914
  • 1,590 بازدید

صالحی گلستانی استاندار خراسان شمالی شد+تحلیل خبر

ارکین نیوز-حامدصمدلویی(دکترای علوم سیاسی):محمدرضا صالحی فرماندار اسبق گرگان، فرزند گلستان، معاون سیاسی امنیتی و سرپرست استانداری های مازندران و بوشهر، مدیر باسابقه وزارت کشور، و … استاندار خراسان شمالی شد. خراسان ش ...

ارکین نیوز-حامدصمدلویی(دکترای علوم سیاسی):محمدرضا صالحی فرماندار اسبق گرگان، فرزند گلستان، معاون سیاسی امنیتی و سرپرست استانداری های مازندران و بوشهر، مدیر باسابقه وزارت کشور، و … استاندار خراسان شمالی شد.

خراسان شمالی به مرکزیت شهرستان بجنورد و با جمعیتی قریب به ۹۰۰ هزار نفر آخرین استانی بود که در خرداد ۹۲ میزبان فردی شد که گفتمان کارزار انتخاباتی خود را بر اساس اعتدال و عملگرایی مفصل بندی کرده بود تا در جمعه ۲۴ خرداد همان سال نام وی در صدر نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرد.

رئیس جمهور دکتر حسن روحانی پس از انتخاب، با رویکردی تخصص گرایانه وزارت کشور را مجاب کرد تا عالی ترین مقام هر استان می بایست بر اساس ویژگی های شایسته سالاری و در چارچوب مکانیسم تعامل مجمع نمایندگان با نماینده ولی فقیه هر استان پیشنهاد شود تا حرکت در مدار توسعه در قالب یک روند همه جانبه جلوه گرایی نماید.

بر همین اساس یکی پس از دیگری استانداری های کشور نخبگانی از جنس تدبیر و امید را در خود دید تا ضمن ایجاد امید و نشاط در جامعه توسعه را فرصت بروز دهند.

عملکرد استانداران از همان ابتدای کار مورد رصد دقیق وزارت کشور قرار می گرفت تا اینکه پس از دهمین دوره انتخابات مجلس و پیروزی نسبی گفتمان اعتدال گرایی، دست دولت برای ترمیم باز شود به همین دلیل است که این روزها تغییراتی را در عالی ترین حوزه اجرایی برخی استان ها شاهد هستیم.

انتصاب صالحی، بروکرات با تجربه بر سریر استانداری خراسان شمالی که همچون استاندار گلستان دکتر صادقلو ریشه در جریان اصلاح طلبی داشته اما قائل بر رویکردهای توسعه محورانه در عین گرایشات اعتدال گرایانه می باشد، تبعات مثبتی را به همراه خواهد داشت که اولین نشانه آن در اثبات تثبیت وضعیت استانداری گلستان و پایان دادن به شایعات بی پایه و اساس محافل اقلیت تندرو اعم از اصولگرا و اصلاح طلب مبنی بر تغییر استاندار گلستان قابل ارزیابی است.

از سوی دیگر مجاورت استان خراسان شمالی با گلستان و اراده مشترک استاندار دکتر صادقلو و استاندار صالحی به تحقق شعار دولت، زمینه لازم برای همکاری های دو جانبه با توجه به ظرفیتهای صنعتی، بازرگانی و گردشگری را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

محمد رضا صالحی فرزند گلستان همچون دکتر حسن صادقلو آموزه های اخلاقی و دغدغه های توسعه ای آیت الله نورمفیدی برای فردایی بهتر را درک و عملیاتی خواهد کرد تا بار دیگر قدرت نرم گلستان در پرورش فرزندانی مسئول و مردمی بیش از پیش نمایان گردد.
گرگان خبر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست