• تاریخ: 2016-08-29
  • شناسه خبر: 20213
  • 304 بازدید

رحمانی فضلی: دولت فعالیت های روستایی را در اولویت قرار داده است

ارکین نیوز- وزیر کشور گفت: دولت به جد برای بحث روستاها و فعالیت های روستایی تلاش می کند و این جزو اولویت های دولت است. عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در پنجمین روز از سفر خود به گلستان در نشست شوراهای اسلامی روستایی و د ...

ارکین نیوز- وزیر کشور گفت: دولت به جد برای بحث روستاها و فعالیت های روستایی تلاش می کند و این جزو اولویت های دولت است.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در پنجمین روز از سفر خود به گلستان در نشست شوراهای اسلامی روستایی و دهیاران این استان با عنوان توسعه اقتصادی روستاها افزود: اگر اراده و انگیزه برای کار باشد زمینه کار زیاد است.
وی ادامه داد: ایران سال ها در عرصه جهانی امپراتوری تشکیل داده و با امکانات کشور افرادی آمدند و قدرت بزرگ شکل دادندT ما در حال ساخت یک تمدن اسلامی بزرگ هستیم و باید اراده بر این باشد که با تکیه بر ظرفیت های طبیعی، خلاقیت و ابتکار منشا تحول در دنیا باشیم.
وزیر کشور همچنین گفت: انسان ها می توانند مرکز تغییر تحول و دگرگونی باشند و باید کار را از یک نقطه شروع کنند و براساس آموزه های دینی کار و تلاش را دنبال کنیم.
رحمانی فضلی افزود: روستاها مظلوم ترین مکان های سکونتی هستند که ما به طور کلی یک عقب ماندگی به دلیل نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی غلط دارند و بیشتر از نقاط دیگر با نابرابری مواجه هستند.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی تلاش شد زیرساخت ها و خدمات اولیه را به روستاها دهیم که موفق شدیم و امکانات خوبی داده شده است اما در حوزه اقتصادی، درآمد و اشتغال مشکلات زیادی در روستا داریم و بسیاری از روستاها خالی شدند.
وزیر کشور همچنین اظهارداشت: باید تغییرات را در روستاها دنبال کنیم، در مدیریت روستایی تغییر ایجاد کنیم و به دنبال خلاقیت و ابتکار باشیم.
رحمانی فضلی تصریح کرد: همچنین باید در حوزه فعالیت های روستا تغییر ایجاد کنیم یا در شیوه های کشت تغییر ایجاد کنیم.
وی در این ابتدای این دیدار نیز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، گفت: همه ما مدیون شهدا هستیم و باید راه امام عزیز و شهیدان را ادامه دهیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست