• تاریخ: 2016-07-03
  • شناسه خبر: 19070
  • 397 بازدید

راه‌آهن اینچه‎برون به شاهرود یکی از انقلابی‎ترین طرح‎های گلستان است

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: راه‌آهن اینچه‎برون به شاهرود یکی از انقلابی‎ترین طرح‎های گلستان است. حسن صادقلو عصر امروز در هشتمین جلسه کار گروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان اظهار کرد: راه آهن گرگان-مشهد از جمله پروژه‎ها ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: راه‌آهن اینچه‎برون به شاهرود یکی از انقلابی‎ترین طرح‎های گلستان است.

حسن صادقلو عصر امروز در هشتمین جلسه کار گروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان اظهار کرد: راه آهن گرگان-مشهد از جمله پروژه‎هایی است که در سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس و رئیس جمهور به استان گلستان به تصویب رسیده است و استان گلستان باید در اجرایی شدن این پروژه‎ها تلاش کند و از این مصوبه دولت دفاع کند.

باید از زبان اقتصاد مقاومتی و گفتمان‎سازی در استان بیشترین بهره‎ ببریم

وی با بیان اینکه باید از زبان اقتصاد مقاومتی و گفتمان‎سازی در استان بیشترین بهره‎ را ببریم، تصریح کرد: در اهداف اقتصادی راه‎آهن استان باید به مسئله زیر ساخت توجه کرد و قطعا اجرای پروژه ۲۴ کیلومتری راه آهن گرگان- علی‌آبادکتول می‎تواند برای استان مثمر ثمر باشد و خارج از بحث کریدور ریلی برای استان منافعی به همراه بیاورد.

استاندار گلستان، راه‎آهن اینچه‎برون به شاهرود را یکی از انقلابی‎ترین طرح‎های استان برشمرد و گفت: مجموعه راه و شهرسازی استان نباید از این پروژه غافل شوند چرا که با اجرایی شدن این پروژه ۳۰۰ کیلومتر کریدور شمال به جنوب در کشور کوتاه‎تر می‎شود.

استاندار گلستان ابراز داشت: سد سازی از موضوعات مدنظر وزارت نیرو نیست اما برای استان گلستان حائز اهمیت است و باید به آن در استان با توجه به نقش و جمع‌‌‌آوری آب‎های سطحی اهمیت داده شود.

صادقلو ادامه داد: ۲۰ دستگاه مصوبات و سیاست‎های خود را به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ کردند و ما در کارگروه اقتصاد مقاومتی با دعوت از دستگاه‎های اجرایی استان گلستان برش‎های استانی مصوبات ملی را پیگیری می‎کنیم.

وی تبیین کرد: امروز در هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان برش‎های استانی ستاد اقتصاد مقاومتی دو بخش راه و شهرسازی و وزارت نیرو را مورد ارزیابی قرار دادیم و مصوباتی در راستای اجرایی شدن این پروژه‎ها داشتیم.

طرح مطالعاتی ۵۰ هزار هکتار از اراضی در گلستان مصوب بود

استاندار گلستان ادامه داد: طرح مطالعاتی ۵۰ هزار هکتار از اراضی که در استان مصوب بود زهکشی در آن صورت بگیرد به اتمام رسیده و برای اجرای آن در اختیار بسیج رسانه قرار خواهد گرفت.

صادقلو تشریح کرد: نوسازی ناوگان اتوبوس‎رانی حوزه حمل و نقل با وجود اینکه میانگین عمر اتوبوس‎های استان گلستان کمتر از میانگین عمر اتوبوس‎های کشور است یکی دیگر از موضوعاتی است که در استان گلستان باید دنبال شود.

وی در پایان اضافه کرد: آبرسانی به روستاها، زهکشی اراضی، مسکن‌سازی و سدسازی از موضوعاتی است که در استان گلستان باید دنبال شود و نباید از ظرفیت اقتصاد مقاومتی در این راستا غافل شویم.
فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست