• تاریخ: 2016-07-17
  • شناسه خبر: 19379
  • 1,396 بازدید

رئیس پلیس گلستان:قاتل سرباز آق قلایی دستگیر شد

ارکین نیوز-رئیس پلیس گلستان از دستگیری قاتل سرباز انتظامی گرگان خبر داد و گفت: این قاتل با شلیک پلیس دستگیر شد. علی‌اکبر جاویدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: پس از یک هفته کار تحقیقاتی و پلیسی، ...

ارکین نیوز-رئیس پلیس گلستان از دستگیری قاتل سرباز انتظامی گرگان خبر داد و گفت: این قاتل با شلیک پلیس دستگیر شد.

علی‌اکبر جاویدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: پس از یک هفته کار تحقیقاتی و پلیسی، قاتل سرباز انتظامی شهرستان گرگان که روزهای گذشته این سرباز را به ضرب چاقو به قتل رسانده بود شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: پس از وقوع حادثه، بلافاصله تیمی مجرب از کارآگاهان و کارشناسان زبده پلیس آگاهی استان مسئول رسیدگی به پرونده و دستگیری این فرد شدند.

رئیس پلیس گلستان خاطرنشان کرد: با تحقیقات انجام شده، ماموران محل اختفای این ضارب را در یکی از روستاهای غربی شهرستان گرگان شناسایی کردند.

جاویدان بیان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی ماموران به محل اختفای وی اعزام شده و متوجه شدند این فرد در جنگل مخفی شده که با اقدامات انتظامی اقدام به دستگیری متهم کردند.

وی اضافه کرد: متهم که دارای سوابق متعدد شرارت، درگیری، سرقت، ضرب و جرح بوده و تحت تعقیب مراجع قضایی و پلیس قرار داشت، پس از مشاهده ماموران و اقدام انتظامی پلیس، اقدام به وقاومت و درگیری با پلیس داشته و از محل متواری شد.

توقف متهم با پنج گلوله پلیس

رئیس پلیس گلستان تصریح کرد: متهم چندین بار با سلاح سرد به سمت ماموران حمله‌ور شده که در نهایت ماموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح و پس از بی‌توجهی چندین‌باره متهم به فرمان ایست پلیس اقدام به شلیک هوایی کرده و در نهایت متهم پس از پنج شلیک پلیس که به کمر به پایین متهم اضابت کرد، دستگیر شد.

جاویدان تاکید کرد: این متهم ۳۰ ساله از افراد بومی روستا بوده که پس از دستگیری وی، ماموران دو تیغه چاقو نیز از وی کشف و ضبط کردند.

وی اضافه کرد: عملیات شناسایی و دستگیری این متهم عصر دیروز انجام شد و متهم در حال حاضر در یکی از مراکز درمانی تحت درمان است.

ساعت ۳ و ۱۰ دقیقه بامداد ۱۹ تیرماه جاری مأموران گشت ایستگاه میدان بسیج شهرستان گرگان در هنگام گشت‌زنی به فردی مشکوک شده و فرمان ایست به او می‌دهند.

فرد مورد نظر بدون توجه به ایست پلیس اقدام به فرار در پارک کوی افسران می‌کند که در ادامه تعقیب و گریز پلیسی برای فرار از چنگال پلیس، با چاقو به سمت سرباز انتظامی حمله کرده و یک ضربه چاقو به قلب وی وارد می‌کند که این سرباز به دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

سرباز شهید امید گرکز پایه خدمتی آبان سال ۱۳۹۳ بود که در ایستگاه انتظامی میدان بسیج گرگان خدمت دوره ضرورت خود را می‌گذراند و روزهای پایان خدمت خود را سپری می‌کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست