• تاریخ: 2017-08-16
  • شناسه خبر: 23577
  • 238 بازدید

رئوفی: آرزویم المپیکی شدن والیبال ساحلی ایران است

ارکین نیوز-بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی گفت: آرزویم المپیکی شدن والیبال ساحلی ایران است و امیدوارم در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن این مهم محقق شود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رحمان رئوفی با اشاره به برگزاری دیدارهای لیگ ...

ارکین نیوز-بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی گفت: آرزویم المپیکی شدن والیبال ساحلی ایران است و امیدوارم در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن این مهم محقق شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رحمان رئوفی با اشاره به برگزاری دیدارهای لیگ برتر ساحلی گفت: خوشحالم که بعد از ۱۶ سال فعالیت در والیبال ساحلی شاهد برگزاری لیگ برتر هستم. به نظر من امسال به صورت رسمی این رقابت ها شروع شده است و نخستین دوره شکل واقعی لیگ برتر نداشت.

وی با اشاره به اینکه والیبال ساحلی قدمت بسیار زیادی نسبت به دیگر رشته های ساحلی دارد و نمی دانم چرا تا کنون لیگ برتر نداشته ایم، گفت: این شروع را به فال نیک می گیریم و امیدوارم با برنامه ریزی مناسب سازمان ساحلی، شاهد تداوم لیگ برتر ساحلی باشیم.

بازیکن تیم والیبال ساحلی میکا مال تصریح کرد: هر شروعی کاستی هایی دارد و لیگ برتر والیبال ساحلی نیز از این قائده مستثنی نیست، مهم این است که سازمان ساحلی با تدوین تقویم سالیانه، برنامه ریزی برای تداوم منظم لیگ برتر داشته باشد تا کم کم کاستی ها نیز برطرف شود.

وی درباره حضور ۱۰ تیم در لیگ برتر و اینکه آیا ساحلی پتانسیل حضور تیم های بیشتر را دارد، یا نه؟ گفت: تعداد تیم های شرکت کننده در رقابت های قهرمانی کشور ۳۰ تا ۳۲ تیم است. این موضوع نشان می دهد که والیبال ساحلی ایران توانایی شرکت تیم های بیشتری در لیگ برتر دارد، اما باید حامیان مالی در این زمینه پیش قدم شوند.

رئوفی در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری برای حضور بیشتر حامیان مالی در والیبال ساحلی و لیگ برتر این رشته ورزشی دارید؟ گفت: فدراسیون والیبال باید باشگاه های فعال در رشته سالنی را مجاب به تیم داری در ساحلی کند. این باشگاه ها سالانه میلیاردها تومان در سالنی هزینه می کنند و تیم داری در ساحلی بسیار کم هزینه هست و باشگاه مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها تعداد محدودی شرکت خصوصی در والیبال ساحلی سرمایه گذاری می کنند، گفت: به نظر من والیبال ساحلی مظلوم واقع شده است. چرا باشگاه های مهم از این رشته حمایت نمی کنند. وقتی رشته ای با دو بازیکن می تواند مدال المپیک به دست آورد، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

بازیکن با تجربه تیم ملی والیبال ساحلی گفت: تنها آرزویم حضور این رشته ورزشی در المپیک است. امیدورام در المپیک ۲۰۲۰ والیبال ساحلی ایران نماینده داشته باشد و برای رسیدن به این مهم باید تیم های ملی والیبال ساحلی ایران در تورهای سطح بالای جهان حضور بیشتری داشته باشد تا هم از نظر فنی کسب تجربه کند و هم از نظر امتیاز، شرایط المپیکی شدن را به دست آورد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست