• تاریخ: 2016-10-19
  • شناسه خبر: 21002
  • 340 بازدید

دبیرهیات سوارکاری گلستان: کورس پائیزه آق قلا درشرایط کنونی برگزار نمی شود

ارکین نیوز-دبیر هیات سوارکاری گلستان گفت: به علت برخی مشکلات در خصوص واگذاری پیست های اسبدوانی استان، رقابت های کورس پائیزه شهرستان آق قلا در شرایط کنونی برگزار نمی شود. حکیم ایگدری روز چهارشنبه افزود: قرار بود هفته اول ...

ارکین نیوز-دبیر هیات سوارکاری گلستان گفت: به علت برخی مشکلات در خصوص واگذاری پیست های اسبدوانی استان، رقابت های کورس پائیزه شهرستان آق قلا در شرایط کنونی برگزار نمی شود.

حکیم ایگدری روز چهارشنبه افزود: قرار بود هفته اول رقابت های کورس پائیزه از ۳۰ مهر ماه در مجموعه سوارکاری شهرستان آق قلا برگزار شود، اما به تعویق اقتاده است و شروع آن هنوز مشخص نیست.

وی تصریح کرد: اینک قرارداد اجاره فدراسیون سوارکاری نسبت به مجموعه های سوارکاری استان گلستان به پایان رسیده است و در خصوص واگذاری مجدد برخی منابع از در اختیار گرفتن این مجموعه ها از سوی هیات سوارکاری گنبدکاووس خبر می دهند.
ایگدری در عین حال از تائید یا تکذیب این مساله خود داری کرد و ادامه داد: از سوی دیگر فدراسیون می خواهد تقویم مصوب و برنامه های خود را به اجرا بگذارد، اما مشکل اصلی آن در اختیار نداشتن پیست و مجموعه های سوارکاری می باشد.
به گزارش ایرنا مالکیت مجموعه های سوارکاری استان گلستان از سوی وزارت ورزش و جوانان به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی داده شده است.
دبیر هیات سوارکاری گلستان تصریح کرد: این درحالی است که با توجه به استقبال مردم و اشتغال زایی بالای ایجاد شده از محل این رقابت ها، تاخیر بیش از حد در برگزاری کورس، بدون شک به مردم منطقه و علاقه مندان و به خصوص مالکین ،مربیان و چابکسواران لطمه زیادی وارد می کند و انتظار داریم تا مسئولان امر این مساله را پیگیری و زودتر به دنبال رفع این مشکل باشند.
ایگدری یادآور شد: در شرایط کنونی که مردم آق قلا و مسئولان این شهر تعامل و همکاری خوبی با هیات سوارکاری استان دارند و در انتظار برگزاری این کورس هستند، حیف است که بخواهیم این فرصت را از دست بدهیم.
وی ادامه داد: به نظر من این یک اجحاف در حق مردم شهرهای مختلف استان و علاقه مندان به این رشته ورزشی می باشد و باید زودتر تکلیف برگزاری کورس پائیزه آق قلا و بعد از آن در گنبدکاووس مشخص شود.
در استان گلستان که مهد پرورش اسب به خصوص اسب اصیل ترکمن است، سه مجموعه سوارکاری در شهرستان های گنبدکاووس، بندرترکمن و آق قلا وجود دارد که میزبان رقابت های کورس فصول مختلف هستند./ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست