• تاریخ: 2016-07-27
  • شناسه خبر: 19616
  • 484 بازدید

حضور ۳۴دقیقه ای فوتبالیست گنبدی در لیگ قهرمانان اروپا

ارکین نیوز- با حضور ۳۴ دقیقه ای سردار آزمون،مهاجم گنبدی تیم روستوف روسیه در دیدار با اندرلشت بلژیک ،اولین حضور یک فوتبالیست گلستانی در لیگ قهرمانان اروپا تحقق یافت. در دور سوم رقابت های مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا ش ...

ارکین نیوز- با حضور ۳۴ دقیقه ای سردار آزمون،مهاجم گنبدی تیم روستوف روسیه در دیدار با اندرلشت بلژیک ،اولین حضور یک فوتبالیست گلستانی در لیگ قهرمانان اروپا تحقق یافت.

در دور سوم رقابت های مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته تیم روستوف روسیه میزبان تیم اندرلشت بلژیک بود که در این دیدار سعید عزت اللهی و سردار آزمون فوتبالیست های ایرانی این باشگاه در مقابل تیم بلژیکی به میدان رفتند.
سردار آزمون مهاجم گلزن تیم ملی در دقیقه ۵۶ مسابقه، برای تیم روستوف وارد میدان شد ،اما نتوانست برای تیمش گلزنی کند، اما سعید عزت اللهی که از ابتدا در ترکیب تیم روسی بود موفق شد در دقیقه ۱۶ گل تساوی بخش تیمش را به ثمر برساند، وی ۸۵ دقیقه در ترکیب روستوف حضور داشت و پس از آن تعویض شد.
این بازی در پایان با نتیجه ۲ بر۲ به تساوی رسید
دیدار برگشت این دو تیم چهارشنبه ۱۳ مرداد در ورزشگاه تیم بلژیکی برگزار خواهد شد.
پس از شکایت و فراز و نشیب ها بین دو باشگاه روبین کازان و روستوف روسیه برای در اختیار گرفتن سردار آزمون فوتبالیست گلستانی، فیفا به سود مهاجم گنبدی تیم ملی ایران رأی داد و سردار توانست در بازی دیشب به میدان برود.
در این خصوص ابتدا فدراسیون فوتبال روسیه به حضور این مهاجم ایرانی در تیم شهر کازان رأی داده بود، اما فیفا رأی نهایی را صادر کرد که بر اساس آن سردار آزمون بازیکن روستوف محسوب می شود.
این بازیکن ایرانی که ۱٫۵ فصل اخیر را به صورت قرضی از روبین کازان در روستوف سپری کرده بود، طبق بندهای توافق نامه سال گذشته می توانست با پرداخت ۲٫۵ میلیون یورو رضایت نامه اش را از کازانی ها بگیرد.
با تغییر مدیریت در باشگاه روبین کازان، مدیران جدید سعی داشتند این توافق نامه را نقض کرده و سردار آزمون را تا پایان قراردادحفظ کنند و حتی پس از حضور این بازیکن در تمرینات روستوف از او به فدراسیون روسیه شکایت کردند که برنده رأی هم بودند، اما پیگیری های آزمون و باشگاه روستوف از طریق فیفا، روبین کازانی ها را ناکام گذاشت.
فیفا رأی نهایی خود را به حضور سردار آزمون در روستوف داده و جدایی از روبین کازان را قانونی دانسته است که بر همین اساس سردار آزمون در لیست روستوف برای لیگ قهرمانان اروپا نیز قرار گرفت.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست