• تاریخ: 2016-02-16
  • شناسه خبر: 14805
  • 557 بازدید

جلسه توجیهی آموزشی بازرسین و سربازرسین انتخابات شهرستان آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز-صبح امروز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه،جلسه توجیهی آموزشی بازرسین و سربازرسین انتخابات شهرستان آق قلا با حضور الیاس هیوه چی فرماندار،رستمانی رئیس هیات بازرسی شهرستان ،بازرسین و سربازرسین در سالن همایش کسب و کار شهرک صن ...

ارکین نیوز-صبح امروز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه،جلسه توجیهی آموزشی بازرسین و سربازرسین انتخابات شهرستان آق قلا با حضور الیاس هیوه چی فرماندار،رستمانی رئیس هیات بازرسی شهرستان ،بازرسین و سربازرسین در سالن همایش کسب و کار شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان آق قلا،الیاس هیوه چی در جلسه توجیهی آموزشی بازرسین و سربازرسین انتخابات شهرستان ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری،ریاست محترم جمهوری و بزرگان نظام مبنی بر رعایت مر قانون اظهار داشت:مرجع همه ما در انتخابات قانون است.
انتخابات مهمترین رخدادی است که در سالهای مختلف پس از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده و باز هم استمرار خواهد داشت و بر اساس آن شاخصه و چهار چوب ها و مشخصاتی که شایسته این ملت است بایستی رفتار شود.

فرماندار شهرستان آق قلا مشارکت حداکثری را دوسویه دانسته و افزود:مشارکت حداکثری در انتخابات دو سویه می باشد،در یک سو مردم و در سوی دیگر دست اندرکاران و مجریان انتخابات،آنچه که مردم انتظار دارند این است که بستری با اعتماد و آرامش آماده شود تا بتوانند پای صندوق حضور پیدا کرده،مطالبات خودشان را با رای دادن و برگ رای اعلام نمایند.ما مجریان انتخابات بایستی با رعایت اصل بی طرفی و تلاش در جلب اعتماد عمومی گام برداریم.مردم همیشه پای کار بوده و هستند،مشارکت های خوب را رقم زده اند و دست اندرکاران انتخابات با مقید بودن به قانون همانگونه که بارها به اثبات رسانده شده ان شاالله بتوانیم حماسه ای دیگر را رقم بزنیم.
1455614829_img_9965
رئیس ستاد انتخابات شهرستان آق قلا به رفتار حاکمیتی در فرایند بعد از انتخابات تاکید نموده و بیان داشت:مردم انتخاب خود را به راحتی با حضور در پای صندوق های رای اعلام می نمایندمهمتر از برگزاری انتخابات،فرآیند بعد از آن است،ملت انتظار دارند نتیجه صندوق های رای را در رفتار حاکمیت ببینند،مردم مطالبات خویش را در صندوق می اندازند ،نتیجه و ماحصل آنچه که از صندوق قرائت خواهد شد بیانگر پاسخگویی حاکمیت در قبال این مطالبات خواهد بود.

بالاترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آق قلا تصریح کرد:مجریان امر انتخابات آگاهی کامل و هوشیاری لازم را داشته باشه و مراقب باشند تا این اعتماد آسیب نبیند،هنر دست اندرکاران و مجریان انتخابات در این است که نه تنها خدشه ای به اعتماد مردمی وارد نشود بلکه این اعتماد را ارتقاء داده تا حضور و مشارکت مردم بیشتر شود.

و ی به نقش و جایگاه بازرسی در حفاظت ،مراقبت و پایش برگزاری انتخابات اشاره داشته وگفت: طبق ماده ۲۵ قانون انتخابات کنترل جریان انتخابات در شهرستانها و حصول اطمینان از انجام صحیح و دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی دو وظیفه مهم هیأتهای بازرسی انتخابات در شهرستانها می باشد ، لذا می طلبد اعضای هیأت بازرسی و بازرسان به دو اصل امانتداری و اصل بیطرفی توجه داشته باشند چرا که امانتداری برای همه کاندیداها از یک طرف و امانتداری از رأی مردم از طرف دیگر می تواند فضای سلامت و نشاط انتخاباتی را ایجاد نماید. شما زمانی می توانید در جایگاه بازرسی خوب ایفای وظیفه کنید که هم اشرافیت به قانون داشته و قانون را خوب بلد باشید و هم فرآیندهای انتخابات را بدانید و بشناسید تا بتوانید اجرای دقیق قانون و حسن جریان امور انتخاباتی را کنترل نمایید.
1455614900_img_9969

  • غریبه - 2016-02-17 در 1:02 ب.ظ

    میگن تو آق قلا قحط الرجال بوده و اکثر سربازرس ها را از غیر بومی ها انتخاب کردن و یا حتی برخی عزیزان غیر بومی ادارات خواهر ،برادر زاده و… خویش را آوردند و … واقعا جای بسی تاسف بوده واقعا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست