• تاریخ: 2016-08-12
  • شناسه خبر: 19874
  • 661 بازدید

جشن ۱۸سالگی گلشن مهر با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در گرگان برگزار شد

ارکین نیوز- معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در زمان حاضر ۲۸۰ روزنامه در کشور مجوز انتشار دارند اما در بهترین حالت ۱۵۰ تا ۱۶۰ مورد آنها فعالیت مستمر دارند. حسین انتظامی پنج شنبه شب در جشن ۱۸ سا ...

ارکین نیوز- معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در زمان حاضر ۲۸۰ روزنامه در کشور مجوز انتشار دارند اما در بهترین حالت ۱۵۰ تا ۱۶۰ مورد آنها فعالیت مستمر دارند.

حسین انتظامی پنج شنبه شب در جشن ۱۸ سالگی روزنامه منطقه ای ‘گلشن مهر’ با گستره توزیع در برخی استانهای شمالی ایران که در گرگان برگزار شد؛ افزود: روزنامه ها و نشریات محلی به دلایل مختلف همچنان توان رقابت با سایر رسانه ها را دارند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به آنها برای بهبود و ارتقای فعالیتشان کمک می کند.

وی اضافه کرد: در موج جدید رسانه ای و باوجود افزایش فعالیت شبکه های اجتماعی هنوز سه دسته از رسانه ها شامل رسانه های بین المللی، تخصصی و محلی با فرصت مواجهند و موج تخریب گر نتوانسته آنها را از چرخه تولید و فعالیت خارج کند.

وی همچنین خطاب به گردانندگان روزنامه گلشن مهر گفت: با شناختی که از مجموعه همکاران این رسانه پیدا کردم؛ معتقدم آنها این توانایی را دارند که به یک بنگاه مطبوعاتی تبدیل شوند و حتی چاپخانه هر چند از نوع کوچک آن را داشته باشند.

وی اظهار داشت: احداث چاپخانه جدید در استانها به روابط پایین دستی؛ توسعه و اشتغال استان نیز کمک می کند و از این جهت روزنامه گلشن مهر می تواند علاوه بر تاثیر فرهنگی؛ به اقتصاد گلستان نیز کمک مستقیم کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد با ستایش مدیریت روزنامه گلشن مهر گفت: اینکه مدیر این روزنامه نویسندگان و اعضای تحریریه ادوار مختلف خود را از گذشته تاکنون دور هم جمع کرده است؛ نشان از قدرشناسی و جای تقدیر دارد.

انتظامی خاطرنشان کرد: معتقدم گلشن مهر می تواند افق های جدیدی را در استان گلستان بگشاید و دو زبانه بودن مجوز انتشار آن هم در استانی که تنوع اقوام و مذاهب دارد، به همگرایی منطقه کمک می کند که اینچنین رویکردی در کلان کشور باعث انسجام و اقتدار ملی می شود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تبعیت از رویکرد دولت به دنبال تقویت رسانه ها و مطبوعات بویژه در شهرستانها است.
به گزارش ایرنا در این مراسم معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد و شمار دیگری از مسوولان و اهالی فرهنگ و رسانه استان گلستان حضور داشتند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست