• تاریخ: 2015-12-02
  • شناسه خبر: 11290
  • 1,128 بازدید

پلمپ کارخانه کود مرغی شمال آق قلا تایید شد

ارکین نیوز – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های ساحلی ترکمن و گُمیشان در کرانه شرقی دریای خزر گفت: به دستور مرجع قضایی از ادامه فعالیت یک واحد تولیدی متخلف زیست محیطی در بندر گُمیشان جلوگیری شد. علی بیانی در ای ...

ارکین نیوز – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های ساحلی ترکمن و گُمیشان در کرانه شرقی دریای خزر گفت: به دستور مرجع قضایی از ادامه فعالیت یک واحد تولیدی متخلف زیست محیطی در بندر گُمیشان جلوگیری شد.
علی بیانی در این رابطه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: ادامه فعالیت این واحد که در زمینه تولید کود آلی از فضولات مرغی حاصل از مرغداری ها فعالیت می کرد مشکلاتی را برای ساکنان منطقه به وجود آورده بود.
وی اظهار کرد: شکوائیه های مردمی و گزارشات کارشناسان پایش اداره محیط زیست منتج به صدور اخطاریه و تذکرات قانونی به شرکت فوق شد.
وی گفت: مهلت کافی برای کنترل و مهار آلاینده ها و بوهای مشمئزکننده ناشی از فعالیت به مسئولان شرکت داده شد تا آنان خروجی این آلاینده ها را بر اساس استانداردهای زیست محیطی تقلیل دهند و اثرات منفی بر روی محیط زیست را به حداقل ممکن برسانند.
وی افزود: بی نتیجه ماندن این اقدامات منجر به طرح شکایت از این واحد تولیدی در مراجع قضایی شهرستان گمیشان منجر شد که در پروسه قضایی رسیدگی، اقدامات لازم از سوی مسئولان به لحاظ فنی و مهندسی برای رفع ایرادات به عمل نیامد که در نهایت به دستور مقام قضایی و به استناد ماده ۱۱۴ آیین دادرسی کیفری از ادامه فعالیت این واحد جلوگیری شد.
این واحد تولیدی در منتهی الیه شرقی حوزه استحفاظی گمیشان و در شمال شهرستان آق قلا واقع است.
شهرستان گمیشان با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع است.
طبق ماده ۱۱۴ آیین دادرسی کیفری فعالیت کارگاه ها و کارخانه هایی که حسب قرائن معقول و ادله مثبته مضر سلامت جامعه تشخیص داده شود به دستور مقامات قضایی از ادامه فعالیت واحدهای مذکور جلوگیری به عمل می آید.
آیین جدید دادرسی کیفری ۵۷۰ ماده و ۲۳۰ تبصره دارد که در ۴ اسفند ۹۲ در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی تصویب شد.
این قانون در تاریخ ۲۶ اسفند ۹۲ به تایید شورای نگهبان رسید.

  • آق قلاچی - 2015-12-03 در 9:06 ق.ظ

    ازمسولین ممنونم چندسالی است مردم منطقه را بیچاره کرده بود.به بهانه اشتغال زایی و… زندگی وهوای سالم مردم را حرام کرده بودند . از مسولین شهرستانی واستانی می خواهم که به مراتع بکر شمال آق قلا،گمیشان و..رسیدگی کنند به بهانه های محتلف تصرف می کنند.زندگی همه ما وابسته طبیعتی سالم وبکر بوده وهمه موجودات مثل زنجیر وار بهم وابسته .وصل هستند.حیف است جنگل ،مراتع و…مثل سنوات گذشته تخریب شده ودرآینده ادامه پیداکنند.باتشکرازهمه دوستداران طبیعت زیبا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست