• تاریخ: 2015-10-05
  • شناسه خبر: 9047
  • 1,078 بازدید

تشییع و خاک سپاری سه تن از جان باختگان منا در گمیشان

ارکین نیوز-مراسم استقبال و تشییع سه تن از جان باختگان فاجعه منا اهل بندر گمیشان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان و مردم داغدار امروز دوشنبه برگزار شد. در این مراسم محمدجواد نظری مهر نماینده شهرستان های ...

ارکین نیوز-مراسم استقبال و تشییع سه تن از جان باختگان فاجعه منا اهل بندر گمیشان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان و مردم داغدار امروز دوشنبه برگزار شد.

در این مراسم محمدجواد نظری مهر نماینده شهرستان های غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ملت ایران هیچ گاه این حادثه غم بار را فراموش نخواهد کرد گفت: این حادثه غم بار باعث تاثر عموم مردم شد و دولت عربستان باید پاسخگوی این حادثه غم انگیز باشد.

امانگلدی ضمیر فرماندار گمیشان نیز در حاشیه مراسم گفت: دولت عربستان باید مسئولیت این فاجعه را بپذیرد و از خانواده های داغدار عذرخواهی کند.

گفتنی است در فاجعه غم بار منا هفت تن از زائران بیت ا..الحرام شهرستان گمیشان جان باختند که امروز طی مراسم باشکوهی پیکر مطهر سه تن از این زائران به نام های ‘درسن تقان قزل’ از روستای دهنه، ‘یگن دردی کلته’ از روستای بصیرآباد و ‘عیدمحمد طریک’ از سیمین شهر با حضور مردم تشییع و برای خاکسپاری به زادگاهشان منتقل شد.

همچنین فرماندار گمیشان به همراه جمعی از مسئولین با حضور در جمع خانواده های ‘یوسف آخوند طلابی، طویقلی دولو و دردی ملاطاهری’ از جان باختگان فاجعه منا شهر گمیش تپه از آنان دلجویی کردند.

شهرستان گمیشان با ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب گلستان واقع است.

امروز در دومین مرحله ۱۷ تن از حاجیان گلستانی جان باخته در فاجعه منا پس از تشییع در گرگان به شهرستان های محل زندگی خود منتقل و پس از تشییع به خاک سپرده شدند.
از این تعداد ۱۰ تن در گنبدکاووس، چهار تن در بندرترکمن و سه تن نیز در گمیشان تشییع و خاک سپاری شدند.

امسال از استان گلستان حدود یک هزار و ۸۰۰ زائر در قالب ۱۳ کاروان عازم حج تمتع شده بودند.
ایرنا

۳۰۳۹/۶۱۵۹/۶۲۰۳

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست