• تاریخ: 2017-03-08
  • شناسه خبر: 22478
  • 333 بازدید

تردد قطار گردشگری گرگان – بندرترکمن روزانه می‌شود

ارکین نیوز- معاون فرماندار بندرترکمن گفت: در روزهای پایانی سال و همزمان با افزایش سفرهای نوروزی؛ جابجایی مسافر توسط قطار گردشگری گرگان – بندرترکمن به صورت روزانه انجام خواهد شد. سید صادق شیرنگی اظهار داشت: با توجه به دو ...

ارکین نیوز- معاون فرماندار بندرترکمن گفت: در روزهای پایانی سال و همزمان با افزایش سفرهای نوروزی؛ جابجایی مسافر توسط قطار گردشگری گرگان – بندرترکمن به صورت روزانه انجام خواهد شد.

سید صادق شیرنگی اظهار داشت: با توجه به دو بازارچه ساحلی با حدود ۴۰۰غرفه در ساحل بندرترکمن، جاذبه‌های مختلف گردشگری و توریستی و جزیره زیبای آشوراده؛ در تعطیلات نوروزی همواره شاهد افزایش میزان حضور مسافرین در بندرترکمن هستیم و با هماهنگی صورت گرفته ظرفیت تردد قطارها از مرکز استان گلستان به این شهرستان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: افزایش تعداد سفرها باعث رونق خرید و فروش و توسعه اقتصادی شهرستان بندرترکمن واقع در شمال غرب گلستان خواهد شد.
به گفته وی؛ همچنین استفاده از ظرفیت خطوط ریلی و حمل‌ و نقل سبز از اهداف دیگر راه اندازی این قطار بوده که تاکنون بخش‌های مهمی از آن تحقق یافته است.

شیرنگی اضافه کرد: این قطار دارای ۴ واگن با مجموع ظرفیت ۳۳۶ نفر است که هم اکنون به صورت هفتگی (دوشنبه‌ها) در مسیر گرگان – اسکله بندرترکمن (رفت از گرگان ۸:۵۰ و برگشت از بندرترکمن ۱۳:۲۰) مسافر جابجا می کند.

در یک ماه ونیم گذشته قطار گردشگری گرگان فعالیت خود را در این مسیر آغاز کرده است.

بندرترکمن با بیش از ۶۱هزار نفر جمعیت در ساحل دریای خزر واقع بوده و به سبب دارا بودن ظرفیت‌های بسیار در حوزه گردشگری، زیست اقوام مختلف، صنایع دستی و فرش ترکمن و نیز وجود بازارچه‌های ساحلی و جزیره آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر؛ همواره در تعطیلات نوروزی و تابستان یکی از مقصدهای مسافران و گردشگران است./ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست