• تاریخ: 2015-12-20
  • شناسه خبر: 12008
  • 1,743 بازدید

تحلیل یک حادثه و بروز اتفاق در مسابقه اسبدوانی گنبد

ارکین نیوز – در هفته سیزدهم وچهاردهم مسابقات کورس اسبدوانی پائیزه سال ۹۴گنبد کاووس در مورخه های ۲۶و۲۷آذرکه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبد برگزار شد حوادثی برای چابکسوران واسبهای مسابقه انهم در حین مسابقه اتفاق افت ...

ارکین نیوز – در هفته سیزدهم وچهاردهم مسابقات کورس اسبدوانی پائیزه سال ۹۴گنبد کاووس در مورخه های ۲۶و۲۷آذرکه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبد برگزار شد حوادثی برای چابکسوران واسبهای مسابقه انهم در حین مسابقه اتفاق افتاد که منجر به تلف شدن ۲اسب مسابقه به نامهای(پرسیکا ویادگار مرجانه)وزخمی شدن اسب (یونیک رفلکشن) شد وچابکسوار ان {احمد پقه وابراهیم قره داشلی وعبدالله قلرعطا ومهران عطا } از اسبها به زمین افتادند که در این بین احمد پقه وابراهیم قره داشلی توسط نیروهای امدای به بیمارستان منتقل شدند .

چابکسوار احمد پقه پس از مدتی درمان وبهتر شدن اوضاع جسمانیش از بیمارستان ترخیص شده اما حال چابکسوار ابراهیم قره داشلی ،پسر مربی نازمحمد قره داشلی وخیم گزارش شده است.

اما سوارکاران مهران عطا و عبدا… قلر عطا پس درمان سرپائی در همان میدان مسابقه به روند کاری خودشان ادامه دادند.

اسبهای آسیب دیده در این اتفاق که دو راس آنها تلف شدند که یکی در حین کورس در میان اسبهای دیگر افتاد که کارشناسان وصاحب نظران به این امر بر این نظر اتفاق دارند که اسب بر اثر دریافت بیش از حد آمپولهای نیروزا وقدرتی که در طول هفته و روز مسابقه به اسب تزریق میشود باعث ایست قلبی اسب شده است .

دیگر اسب تلف شده هم براثر تصادف و برخورد با گارد ریل پیست، جان خود را از دست داده در این بین اسب زخمی شده هم که از ناحیه شکم پارگی پیداکرده بود با مداوا از طرف دامپزشک از تلف شدن نجات پیداکرد.

امیدواریم مربیان ومالکین، اسبهای خود را که برای مسابقه کورس آماده میکنند که این مسابقات نماد بزرگی در ترکمن صحرا به حساب می آیدو خیل عظیم تماشاگران هم به مجموعه های سوارکاری در استان روانه میشوند تا این مسابقات را که شور هیجان خاصی هم دارد را تماشا کنند.آنها دوست دارند از این دست اتفاقات را نبینند انشاا… امیدواریم اسبها مثل سابق با قدرت طبیعی خود بدود.

@ارکین نیوز برای چابکسوار ابراهیم قره داشلی آرزوی سلامتی دارد .
طعنه

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست