• تاریخ: 2016-08-19
  • شناسه خبر: 19984
  • 634 بازدید

بهرام چوگان:توسعه ورزش همگانی آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

ارکین نیوز-سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر، گفت: توسعه ورزش همگانی آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد. «بهرام محمد چوگان» در نشست خبری با بیان این مطلب، افزود: جوانانی که به سمت ورزش می روند علاوه بر اینکه سلامتی ج ...

ارکین نیوز-سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر، گفت: توسعه ورزش همگانی آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد.

«بهرام محمد چوگان» در نشست خبری با بیان این مطلب، افزود: جوانانی که به سمت ورزش می روند علاوه بر اینکه سلامتی جسمی و روحی خود را ارتقاء می دهند باعث سلامتی و شادابی بیشتر خانواده و جامعه می شوند.

به گفته وی؛ توسعه و همگانی کردن ورزش در بین اقشار مختلف جامعه از اهداف اصلی مسئولان ورزشی کشور است.

سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر با اعلام اینکه ۵ خرداد ماه امسال به این سمت منصوب شده، تصریح کرد: در این مدت کوتاه با توجه به توان و بضاعت اندک، کارهای فراوانی انجام شده که به زعم مسئولان ورزش استان به اندازه چند سال شهرستان ها کار شده است.

وی، ادامه داد: در ابتدای شروع به کار در این بخش، شهر فقط دارای یک سالن ورزشی بود که هیچ ورزشکاری را به خود نمی دید.

چوگان از اولویت بندی هیات های ورزشی بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای موجود بخش خبر داد و گفت: ایجاد هیات ها را به خود مردم سپردم و به سرعت ۴ هیات والیبال، فوتبال، همگانی و مچ اندازی ایجاد شد.

وی، افزود: با توجه به اینکه تشکیل یک هیات ورزشی پروسه ۳ ماهه ای را نیاز دارد، رشته های با استعداد فراوان در اولویت کاری قرار گرفت.

سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر با بیان اینکه تنها سالن شهر انبارالوم نیازمند تعمیرات بود، گفت: این سالن به لحاظ روشنایی شدیدا دوچار مشکل بود که به لطف خدا و با پیگیریهای مکرر توانستیم تقریبا این مشکل را تا حدودی مرتفع نماییم.

وی، ادامه داد:تقریبا بخش اعظم شیشه های سالن تعویض ،۸۰ متر سالن رنگ کاری ،سرویس بهداشتی و دوش تعمیر ، آبسرد کن نصب وگراویل در حیات سالن ریخته شد که بدین ترتیب قسمت عمده ایی از تعمیرات مورد نیاز و ضروری سالن انجام شد.

به گفته وی؛ مهندس فرزانه شهردار شایسته و ورزش دوست شهر انبالوم با حمایت های گسترده مادی و معنوی پشتوانه محکمی برای احیاء و توسعه ورزش بخش وشمگیر محسوب می شود.

چوگان، اوج فعالیت های ورزشی خود را در ماه مبارک رمضان دانست و گفت: برای جذب ورزشکاران جهت شرکت در مسابقات جام رمضان فراخوان دادیم و توانستیم در سه منطقه بخش چهار فینال(دوتا والیبال،یک طناب کشی،و یک فوتسال داشته باشیم)

وی، افزود: در مسابقه والیبال که با حضور ۱۰ تیم برگزار شد تیم شهرداری انبارالوم مقام نخست را کسب کرد و در مسابقه فوتسال نیز که با حضور ۱۴ تیم برگزار شد تیم دانشگاه آزاد آق قلا به قهرمانی رسید.

وی، ادامه داد: برای برندگان و قهرمانان مسابقات جام رمضان ۱۲ کاپ قهرمانی، ۳۰ تندیس و هدایایی نقدی و غیر نقدی اهدا شد.ایشان تصریح کرد که هدایای تقدیم شده (برای قهرمانان،تجلیل شدگان.مسابقات فرهنگی) در طول ماه مبارک رمضان،چیزی بالغ بر ۴۰ میلیون ریال و همچنین فعالیتهای عمرانی انجام شده در طول این مدت کوتاه هزینه ایی بالغ بر ۸۰ میلیون ریال بوده است

به گفته وی، از برخی پیشکسوتان ورزشی بخش از جمله ابراهیم سن سبیلی ملی پوش سابق والیبال کشور ناصر شیرمحمدلی پیشکسوت فوتبال و کرد بچه رئیس سابق هیات فوتبال آق قلا نیز با اهداء لوازم و البسه ورزشی تجلیل به عمل آمد.

سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان بخش وشمگیر در حوزه جوانان از راه اندازی یکی از سمنها در بخش خبر داد.

چوگان با اظهار نگرانی از عدم رعایت عدالت و انصاف در تقسیم امکانات ورزشی شهرستان، ابراز داشت: اکثر امکانات ورزشی شهرستان در سنوات گذشته بدلیل نگاه سلیقه ایی برخی مسئولان در گذشته فقط در بخش مرکزی و چند روستای آن متمرکز شده و توجهی به بخش محروم وشمگیر نشده است.اما خوشبختانه با روی کار آمدن مدیر کل بومی و تحصیلکرده(دکتر طیبی) این توجه سلیقه ایی کنارگذاشته شده است.

وی، ادامه داد: به دلیل عدم وجود متولی ورزشی در این بخش برخی رشته های ورزشی از جمله کشتی سنتی و محلی و ورزش بانوان رونقی نداشته است.

به گفته وی؛ یک کلاس آمادگی جسمانی در حوزه بانوان ایجاد کردیم تا ضمن کشف استعدادهای موجود به پویایی ورزش بانوان کمک شود.همچنین چوگان اضافه کرد؛حضور دکتر طیبی به عنوان سکاندار ورزش و جوانان استان و همچنین طرح و برنامه های علمی و سازنده ایشان توانست مسیر ورزش استان را از حالت دیمی و سنتی به سمت علمی پیش ببرد که از آن جمله می توان به المپیاد ورزش استان و جشنواره ورزش روستاها تحت عنوان جام روستا قهرمان اشاره کرد.

سرپرست ورزش و جوانان وشمگیر از راه اندازی دو رشته والیبال و فوتبال ساحلی در آینده ایی نه چندان دور خبر داد.و اضافه کردکه با پیگیریهای مداوم و با حمایت مسئولین بخش.خصوصا شهردار خستگی ناپذیر انبارالوم توانستیم دو تا زمین مجزا ورزشی جهت راه اندازی و احداث ورزش والیبال و فوتبال ساحلی در بخش. از شورا و شهرداری انبارالوم اخذ نماییم.

سرپرست ورزش و جوانان وشمگیر در کنار مسابقات ورزشی از فعالیتهای فرهنگی منجمله مسابقات نماز بین ورزشکاران بخش و اهدا جوایز به سه نفر از برندگان آن به قید قرعه،تجلیل از ورزشکار فعال نماز و همچنین ایجاد نمازخانه در داخل سالن ولایت این شهر خبر داد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست