• تاریخ: 2016-09-23
  • شناسه خبر: 20638
  • 310 بازدید

برای توسعه اقتصادی روستاها آموزش، کاهش بوروکراسی و حرکت مبتنی بر برنامه مدنظر باشد

ارکین نیوز- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از حمایت اقتصاد روستایی در استان خبرداد و اظهار کرد برای رونق اقتصاد روستایی باید موضوع آموزش در اولویت قرار بگیرد و در عین حال برای حمایت، مشارکت بانک ها لازم و ...

ارکین نیوز- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از حمایت اقتصاد روستایی در استان خبرداد و اظهار کرد برای رونق اقتصاد روستایی باید موضوع آموزش در اولویت قرار بگیرد و در عین حال برای حمایت، مشارکت بانک ها لازم و ضروری است.

علی نصیبی در همایش اقتصاد روستا محور توسعه که با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد، از انعقاد تفاهم‎نامه‎های متعدد با محوریت بسته‎های حمایتی اقتصاد و کارآفرینی در روستاهای این استان خبر داد و تصریح کرد: برای ایجاد تحول در اقتصاد روستایی باید گفتمان این موضوع را در جامعه هدف غالب کنیم تا در ادامه مسیر گام‎های ارزنده‎تری برداشته شود.

وی افزود: این سومین نشست طی یک ماه اخیر در زمینه توسعه اقتصاد روستایی در استان گلستان بعد از نشست با این موضوع با حضور وزیر کشور و مسئولان سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بوده است و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‎های دولت، طی ماه‎های گذشته و دو سال اخیر اقدامات خوبی در زمینه اقتصاد روستایی صورت گرفته است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با تاکید بر تسهیل و انجام بهتر امور بیان کرد: برای رونق بیش از پیش اقتصاد روستایی باید موضوع آموزش در اولویت قرار بگیرد تا ضمن شناسایی فرصت‎ها و شیوه فعالیت‎ها گام‎های موثری برداشت.

نصیبی با بیان اینکه ظرفیت روستاها باید احصاء شود، گفت: ظرفیت روستاها باید در برنامه‎ریزی سیاست گزاران قرار بگیرد و هماهنگی بیشتری بین دستگاه‎های دولتی به وجود آید و در راستای اقتصاد مقاومتی در روستاها باید دستگاه‎های دولتی پای کار بیایند.

وی با تاکید بر اطلاع‎رسانی شفاف به مردم گفت: دولت تسهیلات حمایتی برای رونق اقتصادی در روستاها در نظر گرفته است که می‎تواند در تحول این مناطق مفید باشد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان بر لزوم تسهیل در صدور مجوزهای مربوطه تاکید کرد و افزود: باید ضمن رعایت قانون نسبت به تسهیل در صدور مجوز برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی مبادرت شود و نباید با سختگیری‎های بی‎مورد و بروکراسی پیچیده افراد را سرگردان کرد.

مهندس نصیبی با تاکید بر کاهش سختگیری‎های بانکی ابراز کرد: رونق اقتصاد روستایی یقینا بدون مشارکت بانک‎ها امکان‎پذیر نیست، رونق اقتصاد روستایی یک حرکت تدریجی است و نیاز به فرهنگ غالب مجموعه دارد.

وی استفاده درست از امکانات موجود را در راستای حرکت به وضعیت مطلوب مهم خواند و گفت: باید از اقدامات شتاب‌زده و بی‎برنامه جلوگیری کرد.

وی خاطر نشان کرد: بعد از برگزاری این همایش تعدادی از پروژه‎های اقتصاد مقاومتی روستاها با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری مورد بازدید قرار خواهد گرفت.
سایت استانداری گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست