• تاریخ: 2016-09-04
  • شناسه خبر: 20324
  • 235 بازدید

بارش های اخیر ۲۰۲ میلیارد ریال به کشاورزی گلستان خسارت وارد کرد

ارکین نیوز-معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که طبق برآوردهای اولیه بارندگی شدید پنجشنبه شب و بامداد جمعه و سیلاب ناشی از آن ۲۰۲ میلیارد و ۱۶۱ میلیون ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرد. ...

ارکین نیوز-معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که طبق برآوردهای اولیه بارندگی شدید پنجشنبه شب و بامداد جمعه و سیلاب ناشی از آن ۲۰۲ میلیارد و ۱۶۱ میلیون ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرد.

حسن کاویانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: این خسارت به محصول های کشاورزی از جمله سویا، شالی، هندوانه، گوجه فرنگی، آفتابگردان و پنبه وارد شده است.
وی بدون اشاره به سطح زمین های زراعی آسیب دیده از بارندگی شدید، افزود: خسارت وارده به محصول های کشاورزی بیشتر در حوزه شهرستان های گالیکش، گرگان، مراوه تپه، کردکوی، بندرگز، علی آباد، مینودشت و بندرترکمن می باشد.
به گفته وی؛ به طور میانگین خسارت وارد شده به محصول های کشاورزی در این استان از سوی گروه های اعزامی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزیابی شده است.
به گزارش ایرنا در پی بارندگی رگباری توام با توفان و آذرخش در گلستان که پنجشنبه شب و بامداد جمعه گذشته رخ داد، علاوه برخسارت در بخش های مختلف از جمله زیرساخت ها و کشاورزی استان، سه نفر در شهرستان مرزی مراوه تپه بر اثر سیل و یک نفر در شهرستان آزادشهر به سبب اصابت آذرخش جان باخت.
طبق گزارش هواشناسی گلستان بیشترین میزان بارش باران پنجشنبه شب و بامداد جمعه در روستای قلندرآیش در غرب شهرستان گرگان و به میزان ۱۰۳ میلی متر ثبت شده است.
همچنین براساس این گزارش، در شهر جلین واقع در شرق شهرستان گرگان ۹۸ میلی متر، در بندرگز ۸۴٫۱ میلی متر، علی آباد ۵۹٫۶ میلی متر، گرگان (ایستگاه هاشم آباد) ۲۱٫۱میلی متر، گرگان ۲۰٫۲ میلی متر، مینودشت ۱۹٫۷ میلی متر، بندرترکمن ۱۶ میلی متر، مراوه تپه ۱۱٫۶میلی متر، گنبدکاووس ۹٫۷میلی متر و کلاله ۹٫۲ میلی متر باران باریده است.
گلستان با حدود ۱٫۹ میلیون نفر جمعیت به سبب موقعیت اقلیمی خاص و اختلاف ارتفاع در مناطق مختلف آن از جمله استانهای سیل خیز کشور است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست